wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaka wanna dla osoby niepełnosprawnej?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Jaka wanna dla osoby niepełnosprawnej?Wanny są bardzo rzadko używane przez osoby niepełnosprawne. Niemal wcale nie posiadają ich w domu także seniorzy. Powodem jest trudność ich użytkowania. Ograniczenie narządu ruchu sprawia, że ciężko jest wchodzić do takiej standardowej wanny. Łatwo się jest poślizgnąć i przewrócić. Upadek mógłby być wówczas nawet zagrażający życiu. Dlatego nie warto jest ryzykować. Montaż prysznica nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Alternatywą stają się wanny z drzwiami dla osób niepełnosprawnych.

 
wanna z wejściem 140x70cm
wanna z wejściem 150x75cm
wanna z wejściem 160x75cm
wanna z wejściem 170x75cm
wanna z wejściem 180x80cm
wanna z wejściem 140x70cm wanna z wejściem 150x75cm wanna z wejściem 160x75cm wanna z wejściem 170x75cm wanna z wejściem 180x80cm
Drzwiczki wejściowe mogą być po LEWEJ LUB PRAWEJ stronie.
 
ZASTOSOWANIE>>> WANNA DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ


 

Czym są wanny dla osób niepełnosprawnych?

Wanna otwierana dla osoby niepełnosprawnej to sposób na likwidowanie barier architektonicznych, które znacznie utrudniają jej swobodne funkcjonowanie. Nie ma wątpliwości, że standardowe wanny to dla nich nie lada trudność. Nie muszą jednak całkowicie rezygnować z przyjemnej kąpieli oraz relaksu w ciepłej wodzie czy nawet z kąpieli leczniczych. Wystarczy zaopatrzyć się w wannę, która posiada otwierane drzwiczki. W ten sposób osoba niepełnosprawna może zrobić tylko jeden krok po płaskiej powierzchni, aby dostać się do jej środka. Nie musi też unosić do góry nóg, co jest czasem po prostu niemożliwe.

 

Wanna otwierana dla osoby niepełnosprawnej – jak to działa?

Wanna tego rodzaju posiada drzwiczki usytuowane na jednej ze ścianek. Otwierają się one szeroko, a użytkownik wchodzi wówczas do środka. Dopiero po szczelnym zamknięciu drzwiczek można zacząć napuszczać wodę. Nie ma przy tym żadnych obaw, że drzwiczki mogłyby przeciekać i na przykład zalać łazienkę. Są one wykonane szczelnie i bardzo pomysłowo, dlatego tego rodzaju sytuacje nie mogą mieć miejsca. Wanna oferowana jest w kilku rozmiarach, dlatego każdy zainteresowany z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie rozmiar. Jest to przecież uzależnione od wielkości łazienki oraz np. wagi czy wzrostu użytkownika.

 
wanny dla osób niepełnosprawnych


 

Wanna dla osoby niepełnosprawnej – dlaczego warto?

Firma Polimat już od bardzo wielu lat produkuje wanny oraz brodziki. Jakiś czas temu poszerzyła jednak swoją ofertę o wanny przeznaczone dla osób niepełnosprawnych czy starszych, czyli wszystkich tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Dzięki temu rozwiązaniu zyskują oni sprawczość i mogą samodzielnie wykonywać czynności higieniczne, bez pomocy ze strony opiekuna. Jest to bardzo ważne, ponieważ poprawia to ich samopoczucie i zapewnia dużą swobodę oraz niezależność działania. Nie ma wątpliwości, że sprzyja to również dochodzeniu do zdrowia i ułatwia codzienne funkcjonowanie.

 

Czy wanna jest solidnie wykonana?

Wanna wyposażona w drzwiczki do otwierania rzeczywiście może wzbudzać obawy co do jej wytrzymałości, awaryjności czy bezpieczeństwa użytkowania. Producent Polimat oferuje jednak aż 15-letnią gwarancję na wanny będąc ich całkowicie pewnym. Oznacza to, że wanny są rozwiązaniem w pełni bezpiecznym i nie ma żadnych obaw, że ulegną np. rozszczelnieniu. Są zaprojektowane i wykonane przez wysokiej klasy specjalistów, a nade wszystko użytkowane są od lat przez wielu zadowolonych klientów. Wanny pokryte są akrylem sanitarnym, który daje im oczekiwaną gładkość, nie rysuje się i długo pozostaje śnieżnobiały. Łatwo się czyści i nie sprawia żadnych kłopotów podczas codziennego użytkowania. Sama wanna wykonana jest zaś z włókna szklanego i mieszanki żywic. Nadaje jej to naprawdę solidnego charakteru i wytrzymałości. Wszystkie wanny posiadają geometryczny, bo prostokątny kształt, dzięki czemu bardzo łatwo wkomponują się w wystrój każdej łazienki. Są białe, a na życzenie klienta możliwe jest także dokupienie obudowy akrylowej.

 

Dofinansowanie pfron wanien z drzwiami

Wanny otwierane spełniają podstawowy warunek programu PFRON, czyli likwidują bariery architektoniczne. Z tego względu można pozyskać na ich zakup dofinansowanie w wysokości nawet 95% ich wartości. Jest to bardzo intratne rozwiązanie, ale tylko dla tych, którzy są w stanie spełnić wszystkie warunki programu. Warto więc poszukać szczegółowych informacji dotyczących programu, a także skontaktować się z profesjonalnym sprzedawcą wanien z drzwiami, w celu uzyskania indywidualnej wyceny.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu