wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaka wanna dla starszej osoby?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jaka wanna dla starszej osoby?Trudności z samodzielnym poruszaniem się miewają nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także seniorzy. Układ ruchu ulega dużym przeciążeniom i nierzadko z biegiem lat odmawia posłuszeństwa. Osobie sprawnej ruchowo trudno sobie uświadomić, że korzystanie z wanny może być nie lada problemem. Dla wielu osób starszych jest to jednak codzienność, jakiej doświadczają, stąd rezygnują z wyboru wanny, na rzecz prysznica. Nie musi tak być, ponieważ Polimat zadbał o osoby niepełnosprawne ruchowo, oferując wanny z drzwiami.


 

MODELE WANIEN Z DRZWIAMI

MODELE: 140x70cm 150x75cm 160x75cm 170x75cm 180x80cm
Długość: 140cm 150cm 160cm 170cm 180cm
Szerokość: 70cm 75cm 75cm 75cm 80cm
Pojemność: około 140l około 140l około 150l około 160l około 180l
Wys. całkowita: 58cm 62cm 58cm 62cm 58cm
Głębokość: 46cm 47cm 47cm 47cm 47cm
Materiał: akryl
Rodzaj dna: gładkie
Średnica odpływu: 50mm
Kształt: prostokąt
Gwarancja: 10 lat
 


Wanny dla osób starszych – zalety

Wanny z drzwiami polecane są nie tylko osobom starszym, ale wszystkim tym, którzy mają problemy z samodzielnym użytkowaniem wanien standardowych. Wymagają one precyzyjnych ruchów, uniesienia nóg, a bywa to problem. Polimat posiada w swojej ofercie wanny otwierane. Są one wyposażone w otwierane i przeszklone drzwi, którymi znacznie łatwiej dostać się do środka. Wykonane z wysokiej jakości włókna szklanego i mieszanki żywić, która jest dodatkowo utwardzana. Warstwa ta tworzy mocny i bardzo solidny fundament, stąd można być pewnym wyjątkowej trwałości tego rodzaju wanien. Zewnętrzna powierzchnia wanny to zaś akryl, który nadaje połysku i gładkości, a także ułatwia utrzymanie wanny w higienicznej czystości.

 

Wanny otwierane dla osób starszych – czy warto?

Wanny wyposażone w drzwi mają wiele zalet, ale jedną z najważniejszych jest bezpieczeństwo. Podczas ich użytkowania nie ma obaw o niekontrolowany upadek czy poślizgnięcie. Jest ona na tyle duża, że łatwo zająć w niej wygodne miejsce. Tego rodzaju sprzęty zawsze dobiera się do konkretnej łazienki, dlatego konieczne jest dopasowanie wymiaru wanny do jej potrzeb. Polimat oferuje wanny w pięciu rozmiarach i różnych pojemnościach, które wahają się od 140 do 160 litrów. Warto podkreślić, że wanna szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Doskonale sprawdza się zatem dla relaksujących bądź leczniczych kąpieli, które często zalecane są dla osób starszych.

 
wanna dla starszej osoby


 

Wanny z drzwiczkami – jakie są koszty zakupu?

Koszt wanien z drzwiczkami nie należy do bardzo dużych. Są to wanny specjalistyczne, które mają niezbędne certyfikaty do użytku osób starszych czy niepełnosprawnych. Ich ceny wahają się od 5600 zł wzwyż, w zależności od doboru dodatkowych opcji zakupowych. Można je rozbudować na przykład o obudowę przednią wykonaną z akrylu. Wówczas jej cena wzrośnie nawet o 1500 zł, ale wanna będzie się ładnie prezentować w niejednej łazience. Każda z wanien wyposażona jest w szklane drzwiczki, co podkreśla jej estetyczny charakter. Jest to standardem we wszystkich modelach tak samo, jako siedzenie. Może być ono zdejmowane i użytkowane tylko w razie potrzeby.

 

Wanny dla seniorów – dofinansowanie

Koszt wanny wydaje się być bardzo atrakcyjny, w stosunku do komfortu, jaki ze sobą niesie jej użytkowanie. Wciąż jednak nie każdy może sobie na nią pozwolić, ale istnieje sposób nabycia wanny w dużo niższej cenie. Mowa tu o dofinansowaniu z PFRON, ponieważ wanna wpisuje się w program likwidowania barier architektonicznych. Dofinansowanie przeznaczone jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, które posiadają orzeczenie lekarskie. Możliwe jest uzyskanie dotacji do nawet 95% wartości wanny. Wszystko zależy jednak o przeznaczonej na to zadanie puli środków w konkretnym województwie czy gminie. Nie bez znaczenia jest także status majątkowy osoby wnioskującej.

 

Czy wanna będzie spełniać swoje zadanie?

Osoby starsze mają niemałe trudności z samodzielnym poruszaniem się. Dzięki wannom zyskują jednak większą sprawczość i mogą korzystać z kąpieli bez pomocy opiekuna czy personelu medycznego. Nierzadko więc kupowane są do prywatnych domów, ale także placówek medycznych czy domów seniora. Ponadto zapewniają możliwość odbywania także kąpieli leczniczych, które są zalecane przez lekarzy. W ten sposób rehabilitacja może się odbywać w ich własnych domach, co jest niezwykłym ułatwieniem codziennego funkcjonowania.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu