wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaka wanna w łazience dla niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jaka wanna w łazience dla niepełnosprawnych?wanny z wejściem
Wanny dla osób niepełnosprawnych muszą się charakteryzować łatwością użytkowania. Nie będą to więc wanny wysokie, do których trudno jest wejść. Niestety, na rynku to standardowe sprzęty, z których nie powinny korzystać osoby niepełnosprawne czy seniorzy, ponieważ grozi to upadkiem. Dlatego muszą ograniczać własne potrzeby i najczęściej wybierają prysznic, bo jest znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy w codziennym użytkowaniu.

WIĘCEJ: DOFINANSOWANIE PFRON WANNY Z DRZWIAMI


 

MODELE WANIEN Z DRZWIAMI

MODELE: 140x70cm 150x75cm 160x75cm 170x75cm 180x80cm
Długość: 140cm 150cm 160cm 170cm 180cm
Szerokość: 70cm 75cm 75cm 75cm 80cm
Pojemność: około 140l około 140l około 150l około 160l około 180l
Wys. całkowita: 58cm 62cm 58cm 62cm 58cm
Głębokość: 46cm 47cm 47cm 47cm 47cm
Materiał: akryl
Rodzaj dna: gładkie
Średnica odpływu: 50mm
Kształt: prostokąt
Gwarancja: 10 lat

SPRAWDŹ: ZASTOSOWANIE WANNIEN Z WEJŚCIEM

 

Czy wanna dla osoby niepełnosprawnej to dobre rozwiązanie?

Firma Polimat od lat produkuje wanny oraz brodziki. Są to sprzęty sanitarne, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania i dużą trwałością. Można z nich korzystać przez długie lata. Co ważne, gwarancja producenta obejmuje nawet 15-letni okres użytkowania. Oznacza to, że produkty, które produkuje Polimat są naprawdę powyżej standardowych oczekiwań. Od pewnego czasu w ofercie firmy pojawiły się również sprzęty, które doskonale wpisują się w program likwidowania barier architektonicznych. Przeznaczone są dla osób, które cierpią na uszkodzenie narządu ruchu. Mają problemy z samodzielnym i swobodnym poruszaniem. Mowa tu głównie o osobach niepełnosprawnych i seniorach, bo to właśnie te grupy odbiorców wymagają specjalnego traktowania. Coraz częściej ich potrzeby zaczynają być realizowane. Dlatego właśni Polimat ropoczął produkcję wanien z drzwiami, które stanowią doskonałą alternatywę do innych sprzętów rehabilitacyjnych.

 

Czy wanna otwierana dla osoby niepełnosprawnej spełnia swoją rolę?

Wanny z drzwiami różnią się od swych standardowych odpowiedników, co widoczne jest już przy pierwszym kontakcie z tego typu sprzętem sanitarnym. Posiadają przeszklone drzwi, które dają możliwość szerokiego otwarcia. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, użytkownik nie musi unosić nóg wysoko chcąc wejść do jej środka. Niski próg wanien sprawia, że wystarczy wykonać jeden krok, aby zająć bezpieczne i wygodne miejsce w jej środku. To z pewnością nie lada ułatwienie i duży komfort.

 

Czy warto kupić wannę z drzwiczkami?

Wanny dla seniorów, czyli te wyposażone w otwierane drzwi, zapewniają możliwość korzystania wyłącznie przez osoby zainteresowane. Nie ma konieczności pomocy ze strony opiekuna, ponieważ wejście do wanny nie będzie równoznaczne z balansowaniem ciałem i próbą utrzymania równowagi, a nade wszystko nie wymaga uniesienia nóg. A to właśnie te drobne, choć skomplikowane, bo bardzo precyzyjne ruchy, sprawiają dużą trudność osobom starszym. Wanny z drzwiczkami są więc znacznie łatwiejsze w użytkowaniu. Dodatkowo są też bardzo funkcjonalne, ze względu na dużą pojemność oraz niemałe wymiary. Podczas zakupu można dokonać wyboru pomiędzy różnymi rozmiarami wanien, biorąc pod uwagę wielkość łazienkowej przestrzeni. Co ciekawe, wanny wykonane z akrylu przez producenta Polimat dłużej utrzymują temperaturę wody i nie tracą jej zaraz po chwili, stąd możliwe jest oddawanie się długim i nierzadko też leczniczym kąpielom. Warto więc przeanalizować zakup tego rodzaju wanien, ponieważ zapewniają wysoką jakoś użytkowania i doskonałe samopoczucie każdego dnia.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu