wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaki rower trójkołowy rehabilitacyjny kupić?
Produkty:
Polecamy

Jaki rower trójkołowy rehabilitacyjny kupić?Dziś już nie tylko osoby zdrowe i w pełni sił fizycznych mogą cieszyć się jazdą na rowerze. Taką szansę dostali też niepełnosprawni oraz seniorzy nabywający rower trójkołowy. Jest on wykorzystywany nie tylko dla relaksu, ale także jako środek codziennego transportu. rowery trójkołowe vermeiren 

Zalety rowerów trójkołowych


Bez problemu można wymienić całą masę zalet rowerów trójkołowych. Przede wszystkim umożliwią one ruch na świeżym powietrzy tym osobom, które do te pory w większości przypadków musiały być uwięzione w swoich domach. Seniorzy i niepełnosprawni mający kłopoty z poruszaniem się, szczególnie na dłuższych dystansach, używają rower trójkołowy jako środek transportu, na zakupy, w celach rehabilitacyjnych. Niewątpliwym atutem tego typu pojazdu jest łatwość utrzymania równowagi. Trzy koła pozwalają na stabilniejsze balansowanie ciałem. Dodatkowo można też odpocząć bez zsiadania z roweru, co często jest jedną z poważnych trudności. Jest polecany chorym na rozmaite schorzenia, jak zanik mięśni, niedowłady, stwardnienie rozsiane, zwyrodnienia, dolegliwości reumatyczne.

 

Zastosowanie roweru trójkołowego rehabilitacyjnego


Rowery trójkołowe zapewniają seniorom i osobom z uszkodzonym narządem ruchu utrzymanie aktywności fizycznej. Co ważne, tego rodzaju aktywność jest zalecana przez większość lekarzy i rehabilitantów, ponieważ nie wpływa szkodliwie na kręgosłup. Pojazdy trójkołowe są więc często stosowane jako codzienna rehabilitacja po urazach, wypadkach oraz sposób na uprawianie bezpiecznego i nieskomplikowanego sportu. W dużej mierze jest to też czasem jedyny relaks na świeżym powietrzu, podczas gdy poruszanie się o własnych nogach nie jest możliwe. Nawet wózek inwalidzki nie daje takiej niezależności przemieszczania się oraz nie jest tak łatwy w użytkowaniu. Rower trójkołowy stanowi więc swoisty środek lokomocji po zakupy, do przyjaciół, rodziny czy na wycieczki. Z pewnością jest zatem jedną z najskuteczniejszych metod uniezależnienia się od pomocy opiekunów czy osób postronnych. Można go nazwać narzędziem do pokonywania barier architektonicznych.

 


 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru trójkołowego?


Kupując rower trójkołowy koniecznie trzeba go dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika. Musi być dostosowany do jego wagi i wzrostu. Istotny jest też napęd i moc silnika, która poradzi sobie z nierównościami podłoża czy podjazdem pod górę. Tutaj liczy się też większa średnica kół. Nabywając szeroki rower trójkołowy, warto pomyśleć czy zmieści się w futrynie drzwi, czyli gdzie będzie garażowany. Osoby chcące pokonywać znaczne dystanse muszą też zwrócić uwagę na komfort jazdy. Miękkie siedzenie, lusterka oraz szerokie wyposażenie z pewnością uprzyjemnią podróżowanie, które stanie się bardziej znośne i w pełni bezpieczne. Osoby zainteresowane rowerami trójkołowymi zawsze doceniają dużą przestrzeń ładunkową i obecność kosza do przewożenia zakupów czy bagaży.
 
 
Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat) Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat)

Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat)

Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat)

 

Rower trójkołowy HAPPY Vermeiren (dla dziewczynek 8-13lat)

Rower trójkołowy SPORTY Vermeiren (dla chłopców 8-13lat)

Rower trójkołowy HAPPY Vermeiren (dla dziewczynek 8-13lat)

Rower trójkołowy SPORTY Vermeiren (dla chłopców 8-13lat)

 

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

 

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu