wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jaki schodołaz do wózków elektrycznych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jaki schodołaz do wózków elektrycznych?Schodołazy do transportu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich są dziś bardzo powszechnie stosowaną pomocą i narzędziem, które znacznie usprawnia przemieszczanie się. Nierzadko stanowi jedyną możliwość pokonywania schodów, ponieważ w blokach mieszkalnych lub nawet w budynkach użyteczności publicznej, wciąż nie ma wind.

 

Schodołaz gąsienicowy osobowy dla osób niepełnosprawnych


Schodołazy osobowe dla niepełnosprawnych przeznaczone są do stosowania dla osób o różnych potrzebach. Użytkują je zarówno osoby poruszające się na tradycyjnych wózkach inwalidzkich, ale także te, które są posiadaczami wózków elektrycznych. Wózki elektryczne bywają większych rozmiarów i wymagają specjalnego podjazdu, aby bezpośrednio z podłoża można było umieścić wózek na schodołazie. W tym celu schodołazy transportowe wyposażone zostały w platformę lub tzw. rampę, jaką z łatwością montuje się na urządzeniu tak, aby wózek inwalidzki mógł samodzielnie najechać na tę stalową powierzchnię.
schodołaz z platformą do wózków elektrycznych
 

Schodołazy gąsienicowe z platformą


Do transportu osób poruszających się na elektrycznych wózkach inwalidzkich najlepsze będą schodołazy gąsienicowe. Tutaj nabywcy mają do wyboru praktyczny i łatwy w obsłudze schodołaz gąsienicowy Jolly Rampy lub schodołaz gąsienicowy Mini Rampy. Oba są bezpieczne dla osoby niepełnosprawnej, ponieważ jej wózek elektryczny przypina się do schodołazu, aby mógł stać stabilnie, a osoba ograniczona mobilnie czuła się komfortowo i pewnie. Schodołazy gąsienicowe wyposażone w montowaną rampę posiadają mechanizm gąsienicowy, który z łatwością pokona schody, szczególnie te, o niewielkim nachyleniu. Nie będą to jednak urządzenia odpowiednie dla schodów krętych czy schodów zabiegowych. Mogą być użytkowane na klatkach schodowych oraz w otoczeniu miejskim, gdzie bariery architektoniczne są niemal na porządku dziennym. Schodołazy gąsienicowe dla osób niepełnosprawnych dodatkowo nie obciążają opiekuna, ponieważ nie musi on dźwigać wózka ani przenosić osoby transportowanej. Wszystko dzięki rampie, jaka umożliwia wygodny wjazd na platformę.

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu