wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jaki schodołaz osobowy na schody zabiegowe?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Jaki schodołaz osobowy na schody zabiegowe?Schody zabiegowe to schody bardziej skomplikowane niż proste, jakie spotykamy głównie na klatkach schodowych czy w budynkach użyteczności publicznej lub szkołach. Schody zabiegowe mogą być kręte lub łamane i najczęściej projektujemy je w domach prywatnych, ze względu na konieczny zabieg oszczędzania przestrzeni. Urządzenia, które potrafią je z łatwością pokonać, to schodołazy kroczące i tylko one poradzą sobie z nimi bez problemu. Warto mieć na uwadze, że schodołazy gąsienicowe nie sprawdzą się przy schodach zabiegowych.

 
 

Rodzaje schodołazów kroczących


Schodołazy kroczące dzielą się zaś na schodołazy kroczące krzesełkowe oraz schodołazy kroczące z podpięciem do wózka. Ten pierwszy rodzaj to urządzenia, które są już wyposażone w krzesełko, dlatego nie używa się ich przez osobę niepełnosprawną, która chciałaby pokonać schody na własnym wózku inwalidzkim. W tym przypadku zaś doskonale sprawdzą się schodołazy z podpięciem do wózka. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu osoba niepełnosprawna nie musi przesadzać się z własnego wózka na krzesełko. Dla niektórych stanowi to naprawdę trudne i wyczerpujące zadanie, co warto wziąć pod uwagę planując zakup schodołazów kroczących z krzesełkiem.

 

Zasada działania schodołazu kroczącego


Schodołazy kroczące zostały wyposażone w siłownik, który jest uruchomiany po zbliżeniu do krawędzi schodów. Wówczas siłownik opuszcza się lub podnosi, unosząc tym samym wózek inwalidzki z osobą niepełnosprawną. Urządzenie jest stabilne i bezpieczne, choćby dlatego, że jego obsługa wymaga stabilizacji ze strony opiekuna czy operatora schodołazu. Wszystkie schodołazy do transportu osób z ograniczeniami ruchowymi można nabyć korzystając z dofinansowań, jakie gwarantują instytucje państwowe, ale także fundacje. Nierzadko schodołazy oferowane są też w kredycie lub leasingu, dzięki czemu udaje się szybko i sprawnie poprawić sytuację osób niepełnosprawnych, jakie borykają się z barierami architektonicznymi. Polecamy również schodołaz krzesełkowy LG 2020.
schodołaz kroczący krzesełkowy na schodach zabiegowych
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu