wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Koncentratory tlenu do domu
Produkty:

Koncentratory tlenu do domuKoncentratory tlenu stały się dziś dostępne szerokiemu gronu odbiorców. Jeszcze do niedawna były to sprzęty duże i ciężkie, których nie można było użytkować w domu. Obecnie są one kompaktowe i mobilne, dzięki czemu znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom mającym najróżniejsze dolegliwości.

 
KONCENTRATOR TLENU DOMOWY PHILIPS EVERFLO
KONCENTRATOR TLENU DOMOWY INVACARE PERFECTO 2
KONCENTRATOR TLENU DOMOWY PHILIPS EVERFLO KONCENTRATOR TLENU DOMOWY INVACARE PERFECTO 2


 

Dla kogo koncentratory tlenu domowe?

Domowe koncentratory tlenu zostały stworzone z myślą o tych osobach, które borykają się z chorobami płuc czy serca i potrzebują tego rodzaju wsparcia do normalnego, codziennego użytkowania. Są nieocenioną pomocą również dla chorych na mukowiscydozę, pacjentów onkologicznych czy cierpiących na astmę oskrzelową. Lista ta nie kończy się jednak na tych chorobach, ponieważ jest ona znacznie szersza. Dlatego też urządzenia te cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich głównym zadaniem jest podawanie powietrza w większym stężeniu. Przydają się też alergikom lub tym, którzy narzekają na wszelkie dolegliwości bólowe rozmaitego pochodzenia.


 

Czym się wyróżniają domowe koncentratory tlenu?

Przede wszystkim są to urządzenia mobilne niewielkich rozmiarów. Można je dowolnie transportować pomiędzy pomieszczeniami lub nawet zabrać ze sobą w wybrane miejsce lub w podróż. Charakteryzują się niedużą wagą, bo jest to ok 14 czy 18 kg, w zależności od modelu. Co ważne, posiadają też kółka, dzięki czemu nie sprawiają problemu podczas przenoszenia go np. pomiędzy pomieszczeniami, co nie utrudnia swobodnego funkcjonowania pacjentom. Wszystkie te najważniejsze cechy urządzenia sprawiają, że możliwe jest zorganizowanie wygodnej terapii tlenowej w domu osoby chorej, w trybie stacjonarnym.


 

Który koncentrator wybrać?

Zawsze należy uzależnić wybór konkretnego modelu koncentratora od indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważny jest jednak wysoki poziom koncentracji tlenu, który powinien wynosić w okolicach 87-96%. Nie bez znaczenia jest jego niskie zużycie energii, ponieważ wielu pacjentów będzie korzystać z urządzenia wielokrotnie w ciągu dnia, nawet przez kilka godzin. To dlatego też nie powinien on generować dużego hałasu, ponieważ byłby uciążliwy dla pacjenta. Zwykle można liczyć na głośność na poziomie ok 40 dB, czy w przyzwoitych granicach. Łatwość obsługi urządzenia także jest niezwykle ważna, ponieważ użytkowanie tego sprzętu nierzadko dotyczy osób starszych bądź takich, którym trudność przynosić będzie skomplikowane działanie. Wiele modeli różni się od siebie również samą estetyką wykonania, jednak z pewnością nie jest to najważniejsza ich cecha. Oczywiście, jest to dodatkowy przedmiot, który zajmuje miejsce w domowej przestrzeni i powinniśmy od niego oczekiwać estetycznego, a nawet eleganckiego projektu.


 

Domowe koncentratory tlenu i ich jakość

Podczas zakupu tego sprzętu należy zwrócić uwagę na jego trwałość i dobre wykonanie. Dbałość o szczegóły, a także jakość materiału, z jakiego został wykonany – powinny być istotną cechą wyboru. Z założenia, koncentratory tlenu muszą służyć przez długi czas. Nie należą do tanich, stąd należy oczekiwać ich dużej skuteczności oraz dobrego, nieprzerwanego działania. Wiele urządzeń w swej specyfikacji posiada informację dotyczącą trwałości użycia, czyli żywotności koncentratora. Trwałość może dotyczyć np. 25 tys, godzin, ale jest to uzależnione od konkretnego modelu.

 
FILMY
JAK OBSŁUGIWAĆ KONCENTRATOT DO DOMU PHILIPS EVERFLO JAK OBSŁUGIWAĆ KONCENTRATOT DO DOMU INVACARE PERFECTO 2

ZASTOSOWANIE KONCENTRATORÓW TLENOWYCH
 


 

Jak nabyć koncentrator tlenu do domu?

Z pewnością warto nabywać koncentratory tlenu z profesjonalnych sklepów zajmujących się sprzedażą sprzętu medycznego. Oferują one dofinansowania, np. z fundacji czy też zakup w systemie ratalnym. Niestety, dofinansowanie ze środków PFRON, w przypadku tego sprzętu nie jest możliwe. Należy więc szukać innych rozwiązań. Alternatywą będzie kupno używanego koncentratora tlenu. Konieczna jest jednak wówczas wymiana kluczowych jego elementów, z których trzeba korzystać wyłącznie indywidualnie. Ich wymiana nie wiąże się jednak z dużymi kosztami, a sam używany koncentrator będzie na pewno tańszy. Profesjonalni sprzedawcy oferują używany sprzęt do terapii tlenowej w bardzo dobrym stanie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu