wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Krzesła ewakuacyjne transportowe
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Krzesła ewakuacyjne transportowePodczas medycznej akcji ratunkowej, a także w sytuacji pożaru budynku, jednym z niezbędnych akcesoriów jest krzesło ewakuacyjne transportowe. Umożliwia ono szybkie, bezpieczne i efektywne wyniesienie osoby niepełnosprawnej, seniora oraz chorego pacjenta z budynku po schodach. Są to rozwiązania powszechnie stosowane w wielu krajach. Krzesełko transportowe może być użytkowane także przez osoby prywatne, załogi transportu medycznego i wszystkie osoby, które opiekują się pacjentami z niepełnosprawnością. Z roku na rok są coraz częściej wykorzystywane w służbach ratunkowych, ponieważ nie ma lepszego sposobu na zniesienie ze schodów osoby niepełnosprawnej czy chorego pacjenta potrzebującego pomocy. Korzystanie z windy bywa niezalecane, a czasem jest zupełnie niemożliwe.

 
manualne krzesło transportowe elektryczne krzesło transportowe
Manualne krzesło transportowe Elektryczne krzesło transportowe


 

Krzesło ewakuacyjne schodowe


Krzesła ewakuacyjne, inaczej nazywane są m.in. krzesełkami kardiologicznymi. Służą pomocą podczas wznoszenia chorych pacjentów po schodach przez ekipy ratunkowe. W sprzedaży znajduje się kilka ich rodzajów. Te najbardziej podstawowe pozbawione są napędu elektrycznego. Wyposażone są w cztery kółka, które umożliwiają ruch ślizgowy. To bezpieczny sposób transportowania osoby chorej po schodach, nawet wysokich budynków. Doświadczona ekipa ratunkowa potrafi znieść osobę niepełnosprawną nawet w ciągu kilkunastu sekund. Krzesełka ewakuacyjne wyposażone są w pasy dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa chorego. Można je składać i rozkładać, co zajmuje zaledwie kilka chwil. Ze względu na wykorzystane materiały, mogą być swobodnie czyszczone oraz sterylizowane, aby były gotowe do ponownego użytku.


 

Krzesełko ewakuacyjne dla niepełnosprawnych


Krzesełka dla niepełnosprawnych oferujące napęd elektryczny są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze i użytkowaniu przez załogę pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej. Przemieszczanie po schodach odbywa się za pomocą gąsienic z prędkością około 1,7 sekund na stopień. Pojemna bateria umożliwia zasięg urządzenia nawet do 2500 stopni. Ratownicy medyczni chwalą sobie obsługę urządzenia, ponieważ transport osoby niepełnosprawnej nie obciąża ich fizycznie. Są więc wydajniejsi oraz skoncentrowani na bezpieczeństwie i szybkości pokonywania schodów. Co ważne, krzesełko kardiologiczne zapewnia optymalną stabilizację, usztywnia pozycję spoczynkową chorego, zapobiegając przed ewentualnymi komplikacjami spowodowanymi urazem. Wszystkie krzesełka są certyfikowane, zatwierdzone i przeznaczone do szerokiego użytku.

 
manualne krzesło ewakuacyjne elektryczne krzesło ewakuacyjne

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu