wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Krzesła transportowe z gąsienicami
Produkty:
Polecamy

Krzesła transportowe z gąsienicamiWażnym wsparciem dla osób niepełnosprawnych ruchowo są krzesełka transportowe wyposażone w gąsienice. Są to niewielkie krzesełka, które poruszają się elektrycznie, odciążając opiekuna i samego użytkownika. Mają one bardzo szerokie zastosowanie, więc mogą się znaleźć naprawdę w każdym miejscu, nie tylko tam, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne. Będę przecież też z powodzeniem wykorzystywane w razie akcji ratowniczych, w których uczestniczą takie służby, jak pogotowie czy straż pożarna.

 
Manualne krzesło transportowe z gąsienicami Titan Standard
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami Titan Person
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami Titan Person Mini
https://www.prolifter.pl/krzeselko-ewakuacyjne-elektryczne-lg-ewaku-130kg-udzwigu-p-36.html
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami LG EWAKU 160kg
Manualne krzesło transportowe z gąsienicami
Titan Standard
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami
Titan Person
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami
Titan Person Mini
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami
LG EWAKU 130kg
Elektryczne krzesło transportowe z gąsienicami
LG EWAKU 160kg


 

Dla kogo krzesła transportowe z gąsienicami?


To pojazdy mające bardzo wiele zastosowań. W pierwszej kolejności staną się dobrym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień borykają się z ograniczeniem własnej mobilności. Poruszają się na tradycyjnych wózkach inwalidzkich lub zwyczajnie, mają kłopoty wyłączenie np. z przemierzaniem schodów. Odbiorcami tego rodzaju pojazdów staną się więc niepełnosprawni, osoby w podeszłym wieku czy chorujący na wszelkie przewlekłe dolegliwości. Krzesełka ewakuacyjne, jak sama nazwa wskazuje, doskonale przydają się także jako obowiązkowe wyposażenie straży pożarnej czy innych służb ratowniczych. W sytuacjach awaryjnych, możliwe jest szybki i skuteczny transport osób niepełnosprawnych, chorych, seniorów czy nawet poszkodowanych, z miejsca zagrożenia bez obciążenia siły samych ratowników. Z pewnością powinny się również znajdować we wszelkich placówkach medycznych, szpitalach, klinikach czy w domach seniorów. Znajdą swoje obowiązkowe miejsce wśród osób zajmujących się transportem medycznym.


FILMY:
MANUALNE KRZESŁO TRANSPORTOWE Z GĄSIENICAMI ELEKTRYCZNE KRZESŁO TRANSPORTOWE Z GĄSIENICAMI


 

Czym charakteryzują się krzesła transportowe?


Ten model krzesełek posiada gąsienice, dzięki którym możliwe jest płynne przesuwanie się pojazdu po schodach. Osoba wspomagająca czy opiekun, musi tylko sterować i stabilizować ruchem pojazdu. Bezpośrednio nie dźwiga osoby chorej i nie nadwyręża swojej siły. Gąsienice znacznie ułatwiają przemieszczanie, ponieważ nie jest wymagane uzyskanie punktu równowagi, jak dzieje się w przypadku innych schodołazów. Ten mechanizm stosunkowo szybko pokonuje wiele stopni gwarantując pełne bezpieczeństwo i stabilizację chorego. Największą zaletą krzesełek jest ich mała waga i szybkość składania oraz rozkładania. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych, kiedy należy natychmiast przygotować pojazd do użytkowania. Krzesełka są w tanie przetransportować osoby o wadze nawet do 169 kg, czyli stanowią uniwersalne rozwiązanie.

 

Ważne parametry techniczne


Pojazdy gąsienicowe, takie jak właśnie krzesełka ewakuacyjne, posiadają wydajną baterię. Po pełnym naładowaniu pozwala ona pokonać nawet 1200 schodów, czyli 70 pięter. To naprawdę doskonały wynik, ponieważ urządzenie może być wykorzystywane na bardzo szeroką skalę i sprawdzi się, jako permanentnie gotowe do pracy i pomocy w pokonywaniu barier architektonicznych. Charakteryzuje się ponadto niewielką wagą, bo tylko 33 kg. Dużą jej zaletą jest to, że nie zajmuje wiele miejsca. Można ją z powodzeniem zapakować w niedużej przestrzeni, schowku samochodowym czy w bagażniku.
 


Zakup krzesełka transportowego z gąsienicami


Tego rodzaju krzesełka mogą być zakupione w atrakcyjnej cenie, dzięki dofinansowaniu z funduszy PFRON. Po spełnieniu wszystkich warunków, istnieje szansa dofinansowania nawet do 95% jego wartości. To szczególnie ważne dla osób, które nabywają takie sprzęty do prywatnych domów. Nierzadko są to seniorzy, którym krzesełka posłużą na co dzień do przemieszczania się po schodach. Nabywając krzesełka ewakuacyjne, należy rozważyć indywidualne potrzeby chorego, ponieważ będą różnić się one od siebie cenowo. Gąsienicowe, a więc napędzane eklektycznie, są znacznie droższe, aniżeli modele mobilne, które też cieszą się dużym zainteresowaniem i skutecznością. Pojazdy z napędem będą jednak bardziej komfortowe w użytkowaniu. Na pewno gwarantują nie lada komfort obsługi, ze względu na możliwość uzyskania wygodnej pozycji podczas transportu.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu