wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Krzesło do wanny na pilota
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Krzesło do wanny na pilotaPodnośniki wannowe znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności higienicznych w domu, ale także w miejscach opieki nad osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. Stanowią urządzenia pomocnicze i mogą być bez przeszkód nabywane także przez osoby prywatne do ich mieszkań oraz domów. Co ważne, nie wymagają żadnej skomplikowanej i dodatkowej instalacji. Nie ingerują w przestrzeń łazienkową oraz nie degradują estetyki żadnych mebli oraz sprzętów, które już się tam znajdują. To urządzenie rehabilitacyjne dedykowane jest wszystkim osobom z ograniczeniem w zakresie narządu ruchu, bez względu na wiek.

 
KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA - ECO
KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA - STANDARD
KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA - ECO
(na jednym ładowaniu około 25 podniesień)
KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA - STANDARD
(na jednym ładowaniu około 40 podniesień)
 
JAK DZIAŁA KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA

Podnośnik do wanny na pilota


Wiele nowoczesnych urządzeń rehabilitacyjnych sterowanych jest za pomocą pilota. Ich unoszenie lub opadanie odbywa się więc elektrycznie. Osoba chora może być więc sprawcza i samodzielni decydować o ich ustawieniu. Wspomaga to też opiekunów, którzy są maksymalnie odciążani od dźwigania pacjenta czy zmiany jego pozycji. Podnośnik ma prostą konstrukcję i swoim wyglądem przypomina krzesełko. Jego biały, neutralny kolor kojarzy się z higieniczną czystością i tak jest w rzeczywistości. Łatwo go umyć, stąd może być bez przeszkód użytkowany przez większą ilość osób. Istnieje też możliwość zmiany koloru tapicerki i jego zakupu w innej barwie, jak np. niebieska czy antybakteryjna z jonami srebra. Są to jednak opcje dostępne za dopłatą.

ZASTOSOWANIE: KRZESŁO DO WANNY NA PILOTA


 

Winda do wanny na pilota


Podnośnik do wanny nazywany jest także windą. Jest to jednak to samo urządzenie, które nie sprawia żadnych kłopotów w obsłudze. Pasuje ona do większości wanien dostępnych na rynku. Jej montaż jest bardzo prosty, ponieważ posiada specjalne przyssawki, które stabilnie dopasowują się do podłoża wanny. Gwarantują tym samym stabilność i są maksymalnie bezpieczne. Demontaż tego sprzętu jest zaś banalnie prosty. Wystarczy tylko wyjąć windę poprzez jej uniesienie. Co ważne, nie zajmuje ona wiele miejsca, ponieważ składa się, ograniczając swoje rozmiary. Odchylane oparcie do 40 stopni zapewnia łatwość dokonywania czynności higienicznych. Dużym ułatwienie w obsłudze sprzętu jest sterowanie za pomocą pilota. Podnośnik posiada pojemny akumulator, który po całkowitym naładowaniu zapewnia nawet 40 podnoszeń. Czas ładowania baterii zajmuje zaś ok 3h. Podnośnik może się też okazać urządzeniem mobilnym, ponieważ łatwo go zabrać ze sobą w podróż. Jego prosta instalacja sprzyja użytkowaniu w każdym miejscu.
 


 

Dofinansowanie PFRON winda do wanny na pilota


Sam podnośnik nie należy do drogich urządzeń, dlatego staje się coraz powszechniejszy. Dodatkowo istnieje możliwość jego dofinansowania ze środków PFRON. Osoby, które spełniają warunki uzyskania dotacji mogą liczyć nawet na 95% wartości sprzętu. Urządzenie można doposażyć o dysk obrotowy do transferu pacjenta. Wówczas winda wannowa będzie spełniać także dodatkową funkcję. Jest to więc sprzęt warty swojej ceny, który może się znaleźć w każdym domu, aby ułatwić codzienne mycie i umożliwiać osobie chorej swobodne korzystanie z kąpieli w wannie. To sprzęt całkowicie nowoczesny, choćby ze względu na sterowanie elektryczne. Dedykowany jest również osobom starszym, które bez problemu nauczą się jego obsługi. Pilot jest czytelny i prosty, a podnoszenie i opuszczanie urządzenia jest włączane zaledwie dwoma przyciskami. Z pewnością warto więc skorzystać z dofinansowania i ubiegać się o nowy podnośnik wannowy. Przed jego zakupem warto jednak skonsultować wszystkie szczegóły ze sprzedawcą, który doradzi jaki model okaże się najlepszy do potrzeb konkretnego odbiorcy.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu