wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Likwidacja barier w domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Likwidacja barier w domach opieki, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriachDomy spokojnej starości, sanatoria przeznaczone dla chorych potrzebujących opieki lekarskiej czy wszelkie ośrodki rehabilitacyjne także kryją w sobie sporą ilość barier architektonicznych, z jakimi codziennie muszą się zmagać osoby o ograniczonych możliwościach poruszania. Zdecydowana większość takich zagranicznych placówek posiada już na wyposażeniu schodołazy elektryczne. Jest to duże ułatwienie nie tylko dla pacjentów, a być może przede wszystkim dla opiekunów, którzy odciążają wówczas swoje kręgosłupy. Można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości w każdym tego typu miejscu będzie wymóg stosowania takich ułatwień. likwidacja barier architektonicznych w domach opieki 

Pokonywanie schodów na wózku w domu opieki


Domy opieki dla seniorów przepełnione są osobami, których codziennością jest poruszanie się na wózkach inwalidzkich. W rezultacie wielu podopiecznych zmuszonych jest do korzystania z pomocy opiekunów lub pracowników podczas pokonywania schodów. Nie zawsze jest to możliwe, co znacznie ogranicza ich samodzielność. W budynkach bez windy jedynym ekonomicznym i bardzo komfortowym rozwiązaniem będzie więc schodołaz gąsienicowy lub schodołaz kroczący, w zależności od rodzaju schodów, z jakimi będą mieć do czynienia. Schodołazy gąsienicowe są mobilniejsze i można je używać z niewielkim zaangażowaniem opiekuna. Co jednak najważniejsze, schodołazy dla osób niepełnosprawnych mogą być wykorzystywane przez nieograniczoną ilość pacjentów domu opieki na każdej z kondygnacji, ponieważ można je w nieskrępowany i bezproblemowy sposób przenosić z miejsca na miejsce.


 

Schodołaz osobowy dla ośrodków rehabilitacyjnych


Likwidacja barier architektonicznych konieczna jest także w ośrodkach rehabilitacyjnych, które niemal w całości przeznaczone są dla osób o ograniczonej mobilności. Bez wątpienia na wyposażeniu takich placówek powinny się znaleźć schodołazy dla osób niepełnosprawnych, z których mogą korzystać bez względu na piętro oraz poziom niepełnosprawności ruchowej. Co ważne, schodołazy elektryczne dostosowane są do możliwości podpięcia wózka inwalidzkiego różnych typów i rozmiarów, co oznacza, że są to urządzenia uniwersalne i niezwykle funkcjonalne. Ich ładowanie odbywa się z gniazdka elektrycznego, a schodołaz po pełnym naładowaniu akumulatora może pokonać nawet do kilkudziesięciu pięter w ciągu doby.


 

Schodołaz do sanatorium


Schodołazy elektryczne są także coraz częściej spotykane w sanatoriach. Korzystają z nich nie tylko osoby trwale niepełnosprawne, ale także ci pacjenci, którzy cierpią na rozmaite urazy narządu ruchu oraz seniorzy mający problem z pokonywaniem schodów. Schodołaz elektryczny gąsienicowy dostosowany jest do pracy na schodach prostych, czyli takich, które są zwykle spotykane w budynkach użyteczności publicznej jak sanatoria lub kliniki specjalistyczne. Są one szczególnie często nabywane głównie ze względu na ich uniwersalny charakter i nieskomplikowaną obsługę. Bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoki komfort pokonywania barier architektonicznych to również ich bezsprzeczne zalety.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu