wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Łóżka dla chorych na Alzheimera
Produkty:

Łóżka dla chorych na AlzheimeraŁóżka dla chorych na Alzheimera to najdoskonalszy sposób opieki nad osobami przewlekle chorymi i seniorami. Polecane są nie tylko za ich komfortowe użytkowanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów. Są łatwe w obsłudze i odciążają opiekunów od ciężkiej i nierzadko siłowej opieki nad osobami chorymi. Tego rodzaju łóżka obsługiwane są za pomocą pilota. Posiadają napęd elektryczny i to stanowi nie lada udogodnienie warte swojej ceny.

 
ŁÓŻKO DLA OSOBY CHOREJ NA ALZHEIMERA LUNA 2 UL
ŁÓŻKO DLA OSOBY CHOREJ NA ALZHEIMERA ALOIS VERMEIREN
ŁÓŻKO DLA OSOBY CHOREJ NA ALZHEIMERA LUNA 2 UL ŁÓŻKO DLA OSOBY CHOREJ NA ALZHEIMERA ALOIS VERMEIREN

DOFINANSOWANIE DO ŁÓŻKA DLA OSOBY CHOREJ NA ALZHAIMERA


 

Czym są łóżka dla chorych na Alzheimera?

Łóżka przeznaczone dla osób chorujących na schorzenia neurologiczne i zwyrodnieniowe to specjalne urządzenia, które pomagają w codziennej opiece nad pacjentami. Gwarantują bezpieczeństwo w czasie snu i do minimum ograniczają ryzyko upadku z łóżka. Charakteryzują się niską ramą. Leże obniża się do poziomu podłogi, dzięki czemu użytkownik nie zsunie się na podłogę z wysokości. Ma też znacznie ułatwione wstawanie oraz zajmowanie wygodnej pozycji. Polecane są więc nie tylko dla osób chorujących na Alzheimera, ale także dla ludzi niskiego wzrostu, mających kłopoty z równowagą lub cierpiących na zaburzenia świadomości.


 

Charakterystyka łóżka dla chorych na Alzheimera

Łóżka elektryczne powoli stają się standardem i nierzadko spotykane są w prywatnych domach. Do niedawna były wyposażeniem wyłącznie profesjonalnych klinik i szpitali. Dziś mogą już sobie na nie pozwolić także pacjenci prywatni i seniorzy, którym doskwierają różnorodne choroby. Stały się łatwiej dostępne i można je nabyć w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Największą ich zaletą jest elektryczna obsługa. Sterowane są za pomocą pilota. Bez najmniejszego wysiłku możliwa jest więc zmiana pozycji pacjenta. Nie ma przy tym potrzeby pomocy ze strony opiekuna, który używał do tego wyłącznie siły fizycznej. Pilot steruje wysokością leża, jego kątem nachylenia. Regulacja ta dotyczy już nie tylko tułowia, ale także nóg i bioder. Możliwa jest więc regulacja części udowej, a nawet łydkowej. Pacjent, za pomocą zaledwie jednego przycisku, uzyska żądaną pozycję siedzącą lub leżącą. Częste zmiany i regulacje w obrębie leża sprzyjają poprawie zdrowia osoby chorej, a mogą także znaczne ograniczać występowanie odleżyn.


 

Jak wybrać łóżko dla chorych na Alzheimera?

Łóżka nisko opuszczane to rehabilitacyjne łóżka elektryczne, które charakteryzują się ładną, estetyczną prezencją. Nie wyglądają jak typowe łóżka szpitalne czy rehabilitacyjne. Obudowa z drzewa bukowego z łatwością wkomponuje się w aranżację pokoju, a to wpływa także na lepsze samopoczucie pacjenta. Rama pokryta jest lakierem proszkowym. Jest ono trwałe i może posłużyć przez wiele lat. Metalowe leże będzie wytrzymałe i stabilne, choć dostępne jest także leże drewniane. W standardzie znajdują się również wysięgniki i barierki, które ograniczają ryzyko upadku i gwarantują poczucie bezpieczeństwa chorego. Siłowniki Linak, którymi charakteryzują się łóżka określonego modelu, zapewniają długoletnie użytkowanie bez awarii i usterek. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wszelkie potrzeby chorego. Możliwy jest wybór dodatkowego wyposażenia w postaci np. materaca podkładowego czy przeciwodleżynowego. Jedną z opcji jest też zakup stolika nakładanego na barierki. Przydatna może być także szafka przyłóżkowa z wyjmowanym blatem. Dodatkowym atutem łóżka są kółka, dzięki którym można je swobodnie przemieszczać pomiędzy pomieszczaniami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Konieczne jest też dopasowanie łóżka do wzrostu chorego oraz jego wagi, ponieważ poszczególne modele mogą się różnić pomiędzy sobą.


 

Dlaczego warto kupić łóżko dla chorych na Alzheimera?

Zakup tego rodzaju profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego polecany jest wszystkim, którzy opiekują się chorymi, seniorami czy osobami niepełnosprawnymi. Stanowi on nieocenioną pomoc podczas opieki nad chorymi, ale też jest dla niego dużym komfortom. Zapewnia bezpieczeństwo i wspomaga proces powrotu do zdrowia czy lepszego funkcjonowania. Łóżka można nabyć również dzięki dofinansowaniu z funduszu PFRON.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu