wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Łóżka dla osób niskiego wzrostu
Produkty:

Łóżka dla osób niskiego wzrostuŁóżka elektryczne stanowią nie lada ułatwienie zarówno dla osób niepełnosprawnych, seniorów, jak i dla ich opiekunów. Trudno sobie już dziś wyobrazić komfort rekonwalescencji lub wszelkiej opieki rehabilitacyjnej, bez tego typu urządzeń. Mają one bardzo wiele zalet, a najważniejszą jest bezpieczeństwo pacjentów oraz ich wygoda.


ŁÓŻKA DLA OSÓB NISKIEGO WZROSTU
ŁÓŻKO LUNA 2 UL
ŁÓŻKO ALOIS VERMEIREN
Łóżko nisko opuszczane LUNA UL Łóżko nisko opuszczane ALOIS

Informacje o: dofinansowaniu do łóżka dla osoby niskiego wzrostu

 

Czy są na rynku łóżka dla osób niskiego wzrostu?


To pytanie wydaje się być mało poważne, jednak rzeczywiście, osoby niskiego wzrostu, które wcale nie należą do mniejszości, wymagają specjalnych urządzeń. Powinny cieszyć się takimi udogodnieniami, dzięki którym rehabilitacja oraz codzienne funkcjonowanie staną się łatwiejsze i przyjemniejsze. Odpowiedzią na ich zapotrzebowanie jest właśnie niskie łóżko rehabilitacyjne Luna 2 lub Alois. Te dwa popularne modele cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, a co ważne, wcale nie należą do drogich urządzeń. Można je nabyć u profesjonalnych, wyspecjalizowanych sprzedawców sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Dlaczego poleca się niskie łóżka elektryczne?


Łóżka rehabilitacyjne nisko opuszczane mają szereg istotnych parametrów technicznych, które czynią je wyjątkowymi. Przede wszystkim umożliwiają łatwe wstawanie i zajmowanie wygodnej pozycji leżącej czy wpółsiedzącej. Są całkowicie bezpieczne, ponieważ ograniczają ryzyko upadku z wysokiego stelaża. Warto podkreślić, to niektóre osoby w podeszłym wieku, zwłaszcza te cierpiące na zaburzenia świadomości czy inne choroby degeneracyjne, jak choćby Alzheimer, mogą mieć duże problemy ze snem i wypoczynkiem. Nagle wybudzone miewają zachwiania równowagi lub chcąc szybko opuścić łóżko – upadną na podłogę. Niskie położenie ramy lóżka sprawią, że takie upadki nie staną się dla nich ogromnym zagrożeniem.

 

Czym charakteryzują się niskie łóżka elektryczne?


Niskie łóżka elektryczne posiadają szereg cech, które okażą się niezwykle pomocne w opiece nad osobą starszą i schorowaną. Są one istotne z punktu widzenia opiekuna, który nie musi już nieustannie unosić chorego, aby manualnie zmienić jego pozycję, nadwyrężając przy tym własny kręgosłup. Unoszenie pozycji leża odbywa się elektrycznie i jest sterowane za pomocą pilota. Możliwe jest więc uzyskanie płynnej regulacji kąta nachylenia zarówno wezgłowia, jak i segmentu uda. Osiągnięcie wygodnej i bardzo pożądanej zdrowotnie pozycji anty-trendelenburga nie będzie już stanowić kłopotu. Łóżka Luna 2 lub Alois zostały ponadto wyposażone w bezawaryjne siłowniki Linak, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów i cieszą się niezwykłą trwałością. Łóżka te będą służyć przez długie lata i mogą być używane bezusterkowo przez liczną ilość osób. Nierzadko więc są później odsprzedawane w bardzo dobrym stanie. Charakteryzują się też estetyką wykonania i ładnym wyglądem. Wspomagają proces dochodzenia do pełnego zdrowia także ze względu na ich prezencję. W żaden sposób nie przypominają tradycyjnych łóżek szpitalnych, stąd gwarantują namiastkę domu w placówkach opieki senioralnej czy klinikach. Sprawdzą się również w prywatnych domach mieszkalnych, ze względu na swój bukowy, ciepły koloryt.

 

Wysoka jakość łóżka nisko opuszczanego


Łóżka rehabilitacyjne skierowane dla osób niskiego wzrostu można dziś nabyć w atrakcyjnej cenie, dzięki pomocy z funduszu PFRON. Są dofinansowywane, ale istnieje też szansa ich zakupu w systemie ratalnym. Warto jest dostosować jego wyposażenie, które może być dedykowane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Opcja rozszerzona i dodatkowo płatna zakłada wybór na przykład materaca przeciwodleżynowego lub podkładowego czy nieprzemakalnego pokrowca. Łóżko może być metalowe bądź drewniane, w zależności od oczekiwań chorego. Tego rodzaju sprzęty stają się dziś niezbędnym wyposażeniem w miejscach, gdzie odbywa się permanentna opieka ad osobami w podeszłym wieku, pacjentami przechodzącymi rekonwalescencję bądź w domach prywatnych. Bardzo niskie łóżko rehabilitacyjne jest dobrym wyborem, który zdecydowanie poprawia powrót do zdrowia oraz ułatwia opiekę nad chorym leżącym.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu