wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Małe przenośne koncentratory tlenu
Produkty:

Małe przenośne koncentratory tlenuprzenośny koncentrator tlenowy
Mały, przenośny koncentrator tlenu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują i przemieszczają się. Będzie przydatny, ze względu na swoją mobilność oraz kompaktowy rozmiar. Charakteryzuje się wszystkimi niezbędnymi cechami tradycyjnych urządzeń, ale jest znacznie wygodniejszy. Należy zaznaczyć, że w zestawie z urządzeniem znajduje się torba transportowa, która ułatwia jego wygodne transportowanie, co jest szczególnie doceniane przez seniorów.


 

Mobilny koncentrator tlenu – czym jest?

Koncentraty tlenu w swym założeniu podają tlen o bardzo wysokim stężeniu. Stanowią niezastąpione urządzenie dla osób, które borykają się z różnymi schorzeniami, takimi jak np. niewydolność krążeniowa, astma, obturacyjna choroba płuc itp. Służą pacjentom do terapii tlenowej w ich domowym zaciszu. Jeszcze do niedawna nie było to możliwe, ze względu na duże rozmiary tych sprzętów. Obecnie producenci wychodzą naprzeciw potrzebującym, cierpiącym na wszelkie dolegliwości z układem oddechowym czy układem krążenia. To właśnie z tego względu cieszą się tak dużym zainteresowaniem coraz większej rzeszy ludzi.

Tutaj więcej o: ZASTOSOWANIU KONCENTRATORA TLENU

 

Koncentratory tlenu przenośne na baterie

Urządzenie to z pewnością jest alternatywą do tradycyjnych sprzętów. Jego największą zaletą jest możliwość użytkowania w podróży, poza domem, na spacerze i w dowolnym miejscu. Wszystko to dzięki bardzo pojemnej baterii. Można go szybko naładować poprzez podłączenie do prądu. W zestawie znajduje się ładowarka do akumulatora. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję urządzenia. Jest ona wytrzymała, a do tego bardzo lekka. Waga koncentratora jest naprawdę niewielka w porównaniu z klasycznymi modelami. To zaledwie 5kg. Wszystko to nie wpływa negatywnie na skuteczność sprzętu. Charakteryzuje się koncentracją tlenu na poziomie 60-95% i przepływem tlenu od 1 do 5 litrów na minutę.

 


Koncentratory tlenu na akumulator

Specjalistyczny sprzęt do terapii tlenowej jest dziś dostępny na wyciągnięcie ręki. Dawno już zapomnieliśmy o dużych butlach tlenowych, które były ciężkie i zajmowały wiele miejsca. Dzisiejsze przenośne koncentratory tlenu to rozwiązanie także dla osób bardziej mobilnych, które potrzebują terapii tlenowej gdziekolwiek się znajdują, nawet jeśli jest to lot samolotem. Co ciekawe, w zestawie znajduje się także przetwornik samochodowy, który wspomoże żywotność akumulatora w sytuacjach najbardziej kryzysowych. Nie trzeba się przejmować, podczas przeprowadzania terapii tlenowej, że użytkowanie sprzętu może komuś przeszkadzać, ponieważ jego głośność oscyluje na poziomie 40 dB.

 


Wyposażenie i użytkowanie koncentratora

Małe, przenośne koncentratory tlenu będą lepszym wyborem też dla osób, które mają słabszą kondycję, np. seniorów. Łatwiej im będzie obsługiwać koncentrator, a także samodzielnie go transportować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko za sprawą specjalnego, dedykowanego wózka na kółkach. Torba transportowa zaś ochroni sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami, a także ułatwi jego podróż np. w bagażniku samochodu. W zestawie znajduje się też kaniula nosowa oraz specjalistyczne słuchawki, które lepiej dostosują się do do pacjenta, niż kaniula nosowa. Plusem całego kompletu będą także dwa filtry powietrza.

 
 

Jak kupić przenośny koncentrator tlenu?

Cena mobilnych koncentratorów tlenu nie jest duża. Ich koszt to kilka tysięcy, w zależności od modelu i wyposażenia całego zestawu. Istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania z funduszu PFRON, który oferuje dotację o wartości do 60% ceny urządzenia. Konieczne będzie wówczas spełnienie dodatkowych warunków, jak np. uzyskanie specjalnego zaświadczenia od lekarza o potrzebie terapii tlenowej. Alternatywą jest uzyskanie dofinansowania z fundacji. Mobilne koncentratory tlenu można także nabyć w systemie ratalnym lub poprzez leasing. Innym rozwiązaniem może też być wypożyczenie koncentratora tlenu lub zakup używanego modelu. W każdym wypadku warto skorzystać z doradztwa specjalistów i nabyć tego rodzaju sprzęt w profesjonalnych sklepach.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu