wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Podnośnik jezdny osobowy
Produkty:

Podnośnik jezdny osobowyPodnośniki jezdne osobowe dla osób niepełnosprawnych wspomagają codzienne funkcjonowanie pacjentów z utraconą mobilnością. Ułatwiają zmianę pozycji chorego, umożliwiają przesiadanie się z łóżka na wózek inwalidzki. To dzięki nim możliwa jest zmiana pozycji chorego. Są także nieocenioną pomocą podczas kąpieli i wykonywania wszelkich czynności higienicznych. Podnośnik jezdny to wreszcie duża pomoc i ułatwienie w opiece nad chorym dla pielęgniarek czy bliskich. Zdejmuje z nich trud dźwigania pacjenta, jego podnoszenia i siłowej zmiany pozycji.


 

Podnośnik jezdny dla osoby niepełnosprawnej


Podnośniki elektryczne stają się coraz powszechniejszym sprzętem i znajdują szerokie zastosowanie w domach opieki, szpitalach, klinikach czy w prywatnych domach. Ich największą zaletą jest łatwość obsługi. Sterowane są elektrycznie, za pomocą pilota. Wyposażone w pojemny akumulator, którego nie trzeba często ładować. Jego wytrzymała bateria gwarantuje ciągłość obsługi urządzenia wielokrotnie w ciągu dnia. W szpitalach czy w domach seniorów, podnośnik pacjenta może być wykorzystywany na szerszą skalę, do opieki nad wieloma pacjentami. Wszystko za sprawą higienicznego nosidła, które można prać i dezynfekować zaraz po użyciu. Wykonane jest z elastycznego materiału, odpornego na działanie wody. Nosidło to wytrzymały materiał. Udźwig pacjenta nie będzie więc skomplikowany, nawet jeśli dokonuje się to wprost z łóżka chorego. Nie trzeba przy tym dźwigać osoby niepełnosprawnej czy przesadzać jej do pozycji pionowej. Stanowi to na pewno bardzo dużą zaletę podczas użytkowania dla opiekunów i bliskich chorego. Podnośniki wyposażone są w ciche, ogumione kółka, które umożliwiają przemieszczanie urządzenia, wraz z chorym, w dowolne miejsce. Posiadają hamulce stabilizujące podnośnik np. pod prysznicem.

 
Podnośnik jezdny ULISSE Antano (150kg udźwigu) Podnośnik jezdny EAGLE 620 Vermeiren (150kg udźwigu)
Podnośnik jezdny ULISSE Antano (150kg udźwigu) Podnośnik jezdny EAGLE 620 Vermeiren (150kg udźwigu)


 
Podnośnik jezdny ULISSE Antano (180kg udźwigu) Podnośnik jezdny EAGLE 625 Vermeiren (175kg udźwigu)
Podnośnik jezdny ULISSE Antano (180kg udźwigu) Podnośnik jezdny EAGLE 625 Vermeiren (175kg udźwigu) 

Dofinansowanie PFRON na podnośnik jezdny osobowy


Uniwersalny podnośnik jezdny, zwany także podnośnikiem transportowo-kąpielowym lub żurawiem dla osób niepełnosprawnych to koszt kilku tysięcy złotych. Jego cena waha się w zależności od jakości wyposażenia czy wytrzymałości samej konstrukcji. Niektóre z nich są w stanie udźwignąć nawet do 180 kg. Nie trzeba jednak kupować takiego sprzętu medycznego z własnych środków. Można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, z programu likwidacji barier architektonicznych bądź technicznych. Dotacja bywa przyznawana nawet do 95% wartości urządzenia. Wkład własny to zaledwie 5% całej kwoty. Będzie to jednak zależeć także od sytuacji materialnej i dochodów osoby ubiegającej się o dofinansowanie. W pierwszej kolejności należy wypełnić i złożyć wniosek do oddziału PCPR lub MOPS, właściwemu miejscu zamieszkania chorego. Dofinansowaniu podlegają wszystkie rodzaje podnośników, także podnośniki ścienne. Do wniosku należy także dołączyć ofertę samego podnośnika lub opcjonalnie fakturę proformę jego zakupu. Konieczny jest też dokument orzekający o przyznanym stopniu niepełnosprawności. Urząd rozpatruje wniosek do 30 dni od daty jego złożenia.

 

Tu kupisz: Używane podnośniki jezdne


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu