wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych
Produkty:
Polecamy

Podnośnik wannowy dla niepełnosprawnychtransfer osoby do wanny Niegdyś opieka nad osobami starszymi wiązała się z dużym wysiłkiem fizycznym. Podnoszenie seniora i transport do wanny w celach kąpielowych wymagał samozaparcia, zaangażowania i często nie mógł się odbywać bez współpracy dwóch opiekunów. Obecnie, dzięki nowym technologiom i nowoczesnym urządzeniom, takim jak podnośnik wannowy dla niepełnosprawnych, pielęgnacja pacjenta realizowana jest łatwiej i znacznie szybciej. 

 

Podnośnik wannowy na pilota


Jak działa podnośnik wannowy? Jest to urządzenie obsługiwane za pomocą pilota zdalnego sterowania. Swym wyglądem przypomina zwyczajne krzesło, które po umieszczeniu wewnątrz wanny potrafi bezpiecznie unieść chorego o wadze do 140 kg (w zależności od modelu). Poziom wysokości krzesełka regulowany jest zgodnie z potrzebami pacjenta. Sama operacja podnoszenia siedziska możliwa jest dzięki specjalnemu siłownikowi elektrycznemu.

Podnośnik ma bardzo wiele zalet, ponieważ można z niego korzystać w domu, w szpitalu i w każdym miejscu, gdzie okaże się niezbędny. To mobilne urządzenie, składane i lekkie, które mieści się w bagażniku samochodu. Co ważne, gwarantuje utrzymanie higieny, dzięki materiałom, z jakiego zostało wykonane. Mowa tu szczególnie o antypoślizgowej podłodze, przyjaznej dla skóry. Nie tylko ona będzie pacjentowi gwarantować maksymalne bezpieczeństwo i poczucie stabilności. Jest za to także odpowiedzialna mocna rama umieszczona na nogach z przyssawkami, które przytwierdzają się do dna wanny i unieruchamiają podnośnik. 

Winda do wanny


Podnośnik dla niepełnosprawnych zwany jest inaczej windą do wanny, ze względu na możliwość swobodnego unoszenia oraz opuszczania pacjenta. Urządzenie zostało opracowane dla wygody osoby niepełnosprawnej, a także komfortu opiekuna, dlatego gwarantuje uzyskanie oczekiwanej pozycji chorego. Oparcie można więc dowolnie regulować, w rezultacie otrzymując pozycję prostą lub lekko leżącą.


 

Transfer osoby starszej lub niepełnosprawnej do wanny


Podnośnik wannowy sprawia, że transfer osoby niepełnosprawnej do wanny nie wymaga wysiłku. Pacjent zajmuje wygodną pozycję na krzesełku, a następnie zostaje automatycznie opuszczony w dół. Po skończonej kąpieli siedzisko ponownie podnosi się do krawędzi wanny, a chory wygodnie schodzi z urządzenia. Często w celu uzyskania jeszcze większej swobody działania, winda wannowa zostaje wyposażona w dysk obrotowo-przesuwny, który pozwala pacjentowi obracać się także na boki.

 
winda do wanny

Dla kogo podnośnik wannowy?


Podnośnik wannowy poleca się wszystkim osobom niepełnosprawnym ruchowo, słabym, mającym problemu z ruchomością stawów. Jest to urządzenie niezbędne dla seniorów, ale też osób na wózkach inwalidzkich czy po urazach kostno-stawowych, wypadkach, będących w czasie rehabilitacji lub powracających do zdrowia.

Istnieje możliwość dofinansowania urządzenia ze środków państwowych PFRON po zgłoszeniu wniosku do właściwej jednostki samorządowej MOPR lub PCPR, zgodnej z miejscem zamieszkania beneficjenta.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu