wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rodzaje ramp aluminiowych dla niepełnosprawnych
Produkty:
Polecamy

Rodzaje ramp aluminiowych dla niepełnosprawnychOsoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich muszą się borykać z licznymi barierami architektonicznymi w przestrzeni miejskiej oraz wokół domu. Wózek inwalidzki umożliwia im poruszanie się, jednak i ten pojazd nie jest tak wszechstronny, żeby samodzielnie pokonać wysokie podjazdy, krawężniki czy schody. Nieocenioną pomocą stają się więc rampy aluminiowe. Dostępne są bardzo różne rodzaje ramp, które dobieramy zgodnie z zapotrzebowaniem. Rampy przenośne i składane można montować w dowolnym miejscu, także wewnątrz budynków. Załadowcze służą wyłącznie do załadunku pojazdów i są montowane w pojeździe. Wszystkie rampy czy najazdy charakteryzują się dużymi możliwościami udźwigu. Są wytrzymałe, bezpieczne w użytkowaniu. Składanie i rozkładanie może się odbywać zaledwie przez jedną osobę, ponieważ nie jest wymagające i bardzo zaawansowane.


 
RAMPY PODJAZDOWE SKŁADANE

Rampy podjazdowe składane


Składane rampy podjazdowe przydają się do pokonywania niedużych stromizn, podjazdów czy progów. Będę się sprawdzały także do niwelowania krawężników czy nawet 6-stopniowych schodów. Łatwo się je rozkłada i składa. Czynność ta nie zabierze więcej, niż 30 sekund. Po złożeniu można je wygodnie przenosić, jak walizkę.
 


 
Najazdy progowe aluminiowe

Najazdy progowe aluminiowe


Najazdy progowe także są składane. Wystarczy je położyć na próg, przykrywając go, aby można było po nim przejechać. Są lekkie i nie przysparzają żadnych kłopotów w rozkładaniu czy składaniu. Przydadzą się na nawet w prywatnych domach, budynkach użyteczności publicznej i w wielu miejscach, w których występują wysokie progi.
 


 
Składane rampy załadowcze do samochodu

Składane rampy załadowcze do samochodu


Rampy załadowcze przeznaczone do samochodów są dużych rozmiarów. Charakteryzują się udźwigiem od 350 do nawet 500 kg. Można je rozkładać na sprężynie gazowej lub elektrycznie. W zależności od wyboru konkretnego modelu, rampy mogą być bardziej lub mniej rozbudowane, np. w system odchylania na boki na zawiasie. Istnieje też opcja wyboru rodzaju podłogi, antypoślizgowej bądź siatkowej. Ten rodzaj ramp przydaje się do załadunku wózków inwalidzkich, skuterów, ale także wielu innych ciężkich ładunków.
 


 
Szyny najazdowe teleskopowe dla niepełnosprawnych

Szyny najazdowe teleskopowe dla niepełnosprawnych


Alternatywą do powyższych rozwiązań są szyny najazdowe. Umożliwiają pokonywania stromizn, stopni bądź wysokich progów. Można dowolnie regulować ich rozstaw, w zależności np. od szerokości wózka inwalidzkiego czy skutera dla niepełnosprawnych. Sprawdzą się również w przypadku załadunku innych pojazdów, motocykli, maszyn budowlanych czy schodołazów.
 
 

Dofinansowanie PFRON na szyny dla osób niepełnosprawnych


Wszystkie sprzęty, których zadaniem jest likwidowanie barier architektonicznych mogą być dofinansowane z programów państwowych. PFRON przyznaje dotację osobom niepełnosprawnym na zakup najazdów, ramp podjazdowych czy szyn załadowczych. Jej wysokość może wynieść nawet do 95% wartości całego przedsięwzięcia. Warunkiem jest złożenie pełnej dokumentacji wraz z wnioskiem do PCPR.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu