wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rower trójkołowy z dyferencjałem
Produkty:

Rower trójkołowy z dyferencjałemOsoby dorosłe, mające różne schorzenia narządu ruchu, także mogą się cieszyć aktywnością fizyczną, dzięki sprzętom, które im to ułatwiają. Taką propozycją jest z pewnością rower trójkołowy rehabilitacyjny z dyferencjałem. To z jego pomocą osoby z niepełnosprawnością lub seniorzy mogą organizować sobie wycieczki za miasto, cieszyć się pełnią życia na świeżym powietrzu.


 

Co to jest dyferencjał w rowerze trójkołowym typu Lagoon?


Dyferencjał, zwany również mechanizmem różnicowym, stanowi dodatkową opcję wyposażenia do roweru dla dorosłych typu Lagoon. Jest on bardzo pomocny podczas jazdy rowerem po łuku. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest uzyskiwanie różnych prędkości obrotowych względem siebie. Sens działania dyferencjału i jego duży potencjał można poczuć podczas jazdy na rowerze, kiedy pokonuje się zakręty, ponieważ rower nie ściąga na jedną ze stron, kiedy skręcamy. Szczególnie poleca się tę opcję dla osób mających kłopoty z zachowaniem równowagi, ponieważ dyferencjał wspomaga prowadzenie roweru i jego stabilność. Zdecydowanie zatem podnosi komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo. Rower trójkołowy z mechanizmem różnicowym porusza się wygodniej i swobodniej, a wyboje i nierówności terenu nie są tak mocno odczuwalne. Ma swoje istotne zastosowanie dla tych, którzy nie posiadają dobrej kondycji fizycznej i miewają kłopoty z koordynacją ruchową, głównie górnych części ciała.


 

Rower trójkołowy rehabilitacyjny z dyferencjałem – zalety


Rower trójkołowy z mechanizmem różnicowym to znakomity sposób na poprawę kondycji dla osób, którym zaleca się rehabilitację ruchową. Poruszanie się tym jednośladem jest wyjątkowo bezpieczne i stabilne. Nie brak mu także licznych zalet, które składają się na komfort jazdy. Możliwe jest dokupienie wielu opcji, które rzeczywiście poprawiają jakość korzystania z roweru. Może to być np. hamulec tarczowy, stabilizacja miednicy czy pleców, większe i szersze siodełko na sprężynie, uchwyty z regulowanym kątem, a nawet rodzaj napędu oraz ilość przerzutek. Jednakże i w standardzie rower trójkołowy rehabilitacyjny jest gotowy do natychmiastowej jazdy. Jego doposażenie będzie się wiązać ze znaczną poprawą jego jakości, więc warto jest to przemyśleć podczas dokonywania zakupu.

 
Rower trójkołowy FREEDOM z dyferencjałem Rower trójkołowy LAGOON z dyferencjałem
Rower trójkołowy FREEDOM z dyferencjałem Rower trójkołowy LAGOON z dyferencjałem


 
Rower trójkołowy FREEDOM elektryczny z mechanizmem różnicowym Rower trójkołowy LAGOON elektryczny z mechanizmem różnicowym
Rower trójkołowy FREEDOM elektryczny z mechanizmem różnicowym Rower trójkołowy LAGOON elektryczny z mechanizmem różnicowym


 

Dlaczego rower trójkołowy staje się tak popularny?


Rower trójkołowy rehabilitacyjny z mechanizmem różnicowym staje się coraz powszechniejszy. Osoby starsze, a nawet ci, którzy borykają się z nadwagą, bardzo cenią sobie poruszanie się tego rodzaju pojazdem. Czują się bowiem stabilniej, a jego użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe, aniżeli w przypadku standardowych jednośladów, z których najczęściej rezygnują. Rower trójkołowy jest zatem doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie chcą całkowicie eliminować przyjemności, jaką niesie ze sobą jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Wciąż mogą czerpać satysfakcję z bycia niezależnym, wolnym, udzielać się towarzysko, a jednocześnie dbać o własne zdrowie i swoją sylwetkę.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu