wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy towarowe zastosowanie » Schodołaz towarowy elektryczny do transportu gazów technicznych
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Schodołaz towarowy elektryczny do transportu gazów technicznychTransport butli z gazem to z wielu względów mało komfortowa i niebezpieczna praca. Nieustanny kontakt z łatwopalnymi gazami zwiększa ryzyko wystąpienia zagrożenia, a dodatkowo, ich codzienne dźwiganie znacznie obciąża nasz kręgosłup. Schodołazy towarowe upraszczają więc zadanie wnoszenia i znoszenia butli gazowych ze schodów, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba.

 

Korzyści dla firm z posiadania schodołazu


Każda szanująca się firma logistyczna czy transportowa powinna się już dziś wyposażyć w choćby jeden schodołaz elektryczny. Dlaczego? Ponieważ oznacza to, że dba o zdrowie swoich pracowników, ale także własne finanse. Schodołazy towarowe nie są kosztem firmy, a jej zyskiem. Po pierwsze, schodołaz elektryczny można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, odliczając podatki. Doskonałym pomysłem na optymalizację finansów jest także zakup schodołazu za pośrednictwem leasingu. Rata w wysokości od 200 do 400 złotych nie stanowi nadmiernego obciążenia dla wydatków firmy, a wózek towarowy już efektywnie pracuje na siebie. Pracownicy nie przechodzą bowiem na zwolnienia lekarskie spowodowane dolegliwościami kręgosłupa, a do realizacji zleceń z powodzeniem można wysłać zaledwie jedną osobę, ponieważ cały ciężar zniesienia butli oraz jej wniesienia na piętro przejmuje schodołaz odciążając przez to dwoje ludzi.

 

Po co schodołazy w firmach transportujących gazy techniczne?


Lepszej klasy schodołaz elektryczny wyposażony jest w podnośnik, który pomaga znieść ciężką butlę gazu z ciężarówki. Od momentu podniesienia platformy wózka elektrycznego, wszystko odbywa się już wyłącznie bez użycia siły mięśni. Człowiek steruje mechanizmem ręcznie bądź za pomocą przycisków, a jedyny ruch, jaki wykonuje, to lekkie pchanie czy ciągnięcie wózka, np. na schody. Dalej wszytko robi już siłownik schodołazu towarowego, nad którym czuwa pracownik. Prostota operacji wnoszenia gazów technicznych jest niezwykle imponująca i potrafi być dużym plusem dla firm, które rzeczywiście dbają o swój prestiż, a także zdrowie pracowników.
Schodołaz do wnoszenia butli
 
 
noszenie rzeczy zgodne z BHP

Gdzie wykorzystuje się elektryczne wózki schodowe?


Schodołazy towarowe niejednokrotnie zamawiają firmy zajmujące się codzienną dostawą gazów technicznych. Jest to na przykład transport niewielkich, bo 11 kilogramowych butli z gazem typu propan butan do mieszkań usytuowanych na wyższych kondygnacjach budynku. Za pomocą jednego schodołazu można wnieść nawet kilka butli, o ile są kompaktowych czy standardowych rozmiarów. Gaz techniczny dostarczany jest również do szpitali lub sanatoriów. Nie można przy tym zagwarantować pracownikom, że pomieszczenie docelowe będzie usytuowane na płaskiej powierzchni. Zwykle muszą oni pokonać jakieś schody i wziąć tym samym cały ciężar ładunku na swoje barki. Każdego dnia odbywa się więc transport butli gazowych na uczelnie, do budynków instytucji publicznych i wszelkich placówek. Bez schodołazów elektrycznych byłby więc trudny do realizacji.
 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy towarowe zastosowanie
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu