wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Wanna na kółkach dla niepełnosprawnych
Produkty:
Polecamy

Wanna na kółkach dla niepełnosprawnychWsparcie osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w codziennych czynnościach higienicznych bezpośrednio związane jest wysokiej klasy wyposażeniem. Jest ono konieczne dla komfortowej opieki nad osobami starszymi oraz mającymi trudności w samodzielnym poruszaniu się. Jednym z takich sprzętów jest wanna na kółkach dla niepełnosprawnych, dzięki której możliwy jest transport pacjenta do łazienki, bez wysiłku fizycznego ze strony jego opiekunów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju wanny, m.in. hydrauliczna oraz elektryczna. To, jaką wybierzemy będzie zależeć od potrzeb samego pacjenta.

 
wanna na kółkach hydrauliczna

Wanna na kółkach hydrauliczna


Łóżko hydrauliczne umożliwia przewiezienie osoby chorej do łazienki i wykonywanie wszelkich czynności higienicznych bezpośrednio z jego płaszczyzny. Brak mobilności pacjenta nie jest już problemem. Przeznaczone jest dla osób ważących do 175 kg. Wanna hydrauliczna to wysokiej jakości sprzęt, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i stabilną konstrukcją. Jej waga to 115 kg, ale staje się zupełnie nieodczuwalna, ze względu na zamontowane wytrzymałe kółka. Łóżko może być więc wygodnie pchane przez opiekuna do miejsca przeznaczenia.

Uchwyty zlokalizowane są zarówno od strony nóg, jak i wezgłowia, co sprzyja jego wygodnemu ustawianiu. Wanna na kółkach dla seniorów i osób niepełnosprawnych została tak przygotowana, aby można ją było poddawać działaniu wody. Pacjent podczas mycia znajduje się na jej płaszczyźnie. Woda swobodnie ścieka z łóżka, ze względu na jego delikatne pochylenie. Dla wygody obsługi zastosowano mechanizm hydrauliczny, który umożliwia zmianę jego wysokości. Steruje się nim za pomocą zamontowanych po obu stronach pedałów.


 

Wanna na kółkach elektryczna


Elektryczne łóżko do kąpieli dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów gwarantuje pełen komfort obsługi. W przeciwieństwie do modeli hydraulicznych, jest ono podnoszone elektrycznie. Te modele przodują w zakresie podnoszenia, dzięki czemu opiekunowie mają wyjątkowo swobodny dostęp do pacjenta. Konsekwencją zastosowanych tu mechanizmów jest możliwość pełnej regulacji zarówno wysokości wanny, jak i bocznych oraz końcowych poręczy. Można je regulować w czterech blokowanych pozycjach.

Wanna napełnia się wodą w celu pełnej kąpieli pacjenta. Odprowadzanie wody zaś odbywa się za pomocą drenów, węża i korka. Pełne bezpieczeństwo transportu pacjenta zachowane jest dzięki obecności centralnego systemu hamulców. Nie ma też problemu z zachowaniem czystości i należytej higieny powierzchni łóżka, ponieważ zostało ono wykonane z mocnego poliestru. Stalowa konstrukcja z powłoką antykorozyjną z żywicy epoksydowej gwarantuje możliwość długoletniego użytkowania sprzętu, bez ryzyka jego zbyt szybkiej eksploatacji.

Wanna elektryczna doskonale nadaje się do użytkowania zarówno w domu pacjenta, jak i w domach seniorów, szpitalach czy klinikach, a także w ośrodkach opiekuńczych.


 
wanna na kółkach elektryczna

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu