wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Żuraw dla niepełnosprawnych
Produkty:

Żuraw dla niepełnosprawnychOpieka nad pacjentem z uszkodzonym narządem ruchu wymaga dużego zaangażowania. Niezastąpioną pomocą, podczas wykonywania czynności higienicznych, są podnośniki transportowo-kąpielowe. Umożliwiają one łatwą pionizację pacjenta. Stanowią wsparcie podczas podnoszenia do pozycji siedzącej. Co ważne, można je wykorzystywać także podczas kąpieli pod prysznicem, ale ich zastosowanie jest znacznie szersze.


 

Podnośnik typu "Żuraw" dla osób niepełnosprawnych


Większość podnośników dostępnych na rynku została wyposażona w kółka. To dzięki temu opieka nad pacjentem staje się bardziej wszechstronna. Można przemieszczać chorego w dowolne miejsce domu, ale także do łazienki. W zależności od wybranego modelu, podnośniki charakteryzują się udźwigiem od 130 do nawet 180 kg. Żuraw dla niepełnoprawnych stosowany jest więc głównie jako pomoc podczas dokonywania czynności higienicznych pod prysznicem czy w wannie. Ułatwia także przenoszenie pacjenta z łóżka na wózek inwalidzki. Będzie przydatny do wszelkich ćwiczeń rehabilitacyjnych, ponieważ dzięki niemu możliwa jest w ogóle zmiana pozycji chorego. Czteropunktowy wieszak do mocowania kosza transportowego zapewnia stabilną i bezpieczną pozycję. Cała konstrukcja żurawia to mocna stal malowana proszkowo, która jest odporna na działanie wilgoci oraz wody.


 

Uniwersalny podnośnik pacjenta – Żuraw inwalidzki


Podnośniki dla osoby niepełnosprawnej zwykle oferowany jest z koszem transportowym, ale istnieje szansa na dokupienie dodatkowej podwieszki. Nosidło jest wytrzymałe i nadaje się do kontaktu z wodą. Łatwo się czyści, dlatego zawsze będzie higieniczne. Przede wszystkim zaś jest elastyczne, dzięki czemu choremu łatwo jest przyjąć wygodną pozycję. Żuraw inwalidzki posiada też wytrzymałe kółka ogumowane i cichobieżne. Dwa z nich mają blokadę jazdy, a rozszerzona podstawa zapewnia pełną stabilność i bezpieczeństwo korzystającego. Sprzętem bardzo łatwo się manewruje, nawet na małych przestrzeniach. Najważniejszą zaletą podnośnika jest jednak system elektrycznego sterowania urządzeniem. Podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą pilota, który jest łatwy w użyciu. Siłownik renomowanej firmy Dewert Megamat gwarantuje bezawaryjne użytkowanie podnośnika przez długie lata. Gdyby jednak system ten miał ulec awarii, to wciąż możliwa jest manualna obsługa podnośnika.

 
 Rodzaje podnośników transportowo-kąpielowych


W profesjonalnych sklepach ze sprzętem medycznym dostępne są różne rodzaje podnośników. Tańsze modele charakteryzują się zwykle mniejszym udźwigiem, ponieważ ich konstrukcja nie musi być tak mocna i wytrzymała. Pewną alternatywą dla żurawi mobilnych wyposażonych w kółka, są żurawie dla niepełnosprawnych montowane do ściany, czyli podnośniki ścienne. Są one więc na stałe mocowane w pokoju chorego bądź w łazience. Wspomagają wykonywanie codziennych czynności, usprawniają funkcjonowanie pacjenta leżącego, a także jego rehabilitację. Podnośniki to koszt kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu, ale można je nabyć także dzięki dotacjom PFRON.

 
Podnośniki wannowe elektryczne Podnośniki transportowo kąpielowe - typu żuraw Podnośniki osobowe do samochodu
Podnośniki wannowe elektryczne Podnośniki transportowo kąpielowe - typu żuraw Podnośniki osobowe do samochodu
 
Podnośniki sufitowe osobowe Podnośniki basenowe dla niepełnosprawnych Pionizatory elektryczne
Podnośniki sufitowe osobowe Podnośniki basenowe dla niepełnosprawnych Pionizatory elektryczne

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu