wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Dofinansowanie wind, platform pionowych dla niepełnosprawnych
Produkty:

Dofinansowanie wind, platform pionowych dla niepełnosprawnychPoszukując skutecznych sposobów likwidowania barier architektonicznych, należy zwrócić uwagę na windy dla niepełnosprawnych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość korzystania z tych urządzeń przez większą liczbę osób. Dla klientów prywatnych, do własnego użytku, najczęściej zakupuje się schodołazy osobowe, ponieważ są to rozwiązania mobilne i mniejszych gabarytów.


 

Koszty wind i platform dla niepełnosprawnych


Cena poszczególnych urządzeń windowych jest inna w zależności od ich zastosowania, jednak nie są to małe kwoty, gdyż wahają się od 25 do 30 tys. złotych. Zwykle ich zakupu dokonają deweloperzy, właściciele i zarządcy budynków użyteczności publicznej korzystając ze środków państwowych lub programów dofinansowujących. Jednym z nich jest na przykład program „dostępność plus”. Zakłada on dostosowanie przestrzeni publicznej, budynków czy transportu do potrzeb wszystkich obywateli, także tych niepełnosprawnych lub starszych, którzy mają problemy z samodzielnym poruszaniem się, np. po schodach.

 

Program dostępność plus - dla instytucji 


Program dostępność plus jest programem unijnym, a środki finansowe otrzymywane są w ramach europejskiej polityki spójności. Wsparciem ma być objętych aż 8 obszarów, jak architekta, transport czy służba zdrowia. Oznacza to, że w ramach programu klienci instytucjonalni mogą ubiegać się o dofinansowanie windy i platform dla niepełnosprawnych. Dzięki programowi wiele polskich miast stało się przyjaźniejszych dla osób z deficytem ruchu, a ich funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej znacznie się poprawiło.
Program dostępność plus
 

Dofinansowania dla klientów indywidualnych


Osoby prywatne zainteresowane zakupem platform dla niepełnosprawnych lub wind mogą liczyć na pomoc finansową z PFRON. W ramach dofinansowania istnieje możliwość zakupu tego rodzaju urządzeń nawet za 5% ich wartości. Aby z tego skorzystać, należy złożyć wniosek w PCPR lub MOPS właściwym miejscu zamieszkania osoby wnioskującej. Jest to więc doskonały sposób pozyskania drogich urządzeń, dzięki którym likwidacja barier architektonicznych staje się faktem.
dofinansowanie winda dla niepełnosprawnych - likwidacja barier architektonicznych

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu