wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dofinansowania - schodołazy dla osób niepełnosprawnych » Fundacja
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Fundacja

Osobowe wózki elektryczne kupuje się również dzięki charytatywnym zbiórkom oraz poprzez pomoc udzielaną przez fundacje. To często niezastąpione wsparcie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na tego rodzaju wydatek, a bez schodołazu gąsienicowego lub schodołazu kroczącego nie są w stanie opuścić swojego miejsca zamieszkania.


Fundacja finansowanie schodołazu
Osoby niepełnosprawne zwykle muszą sprostać wielu przeciwnościom losu. Są przede wszystkim skazane na codzienne pokonywanie barier architektonicznych. Dotyczy to szczególnie budynków, które budowane były kilkadziesiąt lat temu, ponieważ rzadko brało się wówczas pod uwagę potrzeby osób z ograniczeniami ruchowymi. Rozwiązaniem, które można wdrożyć od zaraz bez szczególnego wysiłku, są schodołazy osobowe, które pomagają transportować niepełnosprawnych po schodach bloków. Elektryczne schodołazy osobowe nie należą do najtańszych, aczkolwiek osoby mające problem z mobilnością, mogą się starać o różnorodne dofinansowania i brać udział w programach pomocowy.
 


Fundacja kupuje schodołaz osobowy


Zdarza się, że niepełnosprawni należący do różnych fundacji, mogą liczyć na dofinansowanie zakupu schodołazu osobowego lub nawet całkowite pokrycie kosztów takiego urządzenia. Schodołaz dla osoby niepełnosprawnej to wydatek ponad 13 tysięcy złotych, co niestety bywa kolejną barierą nie do pokonania dla osób prywatnych, które dodatkowo nie mają żadnych źródeł dochodu. Często jedynym wyjściem jest wniosek do fundacji lub stowarzyszenia o pomoc w zakupie sprzętu ortopedycznego lub rehabilitacyjnego.
 


Czy zakup schodołazu dla osób niepełnosprawnych jest rzeczywiście możliwy?


Przypadki sfinansowania całości kwoty zakupu schodołazu osobowego do transportu osób niepełnosprawnych po schodach zdarzają się niejednokrotnie. Fundacja w pierwszej kolejności zobowiązana jest do rozważenia zasadności zebranych wniosków, przeanalizowania sytuacji materialnej oraz zdrowotnej osoby niepełnosprawnej, a następnie stara się pozyskać środki finansowe na zakupu schodołazu osobowego.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Dofinansowania - schodołazy dla osób niepełnosprawnych
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu