wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dofinansowania - schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Dofinansowania - schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Dofinansowanie schodołazy osobowe
Zakup schodołazów osobowych to przede wszystkim gwarancja funkcjonalnego i wygodnego przemieszczania się w blokach czy innych budynkach pozbawionych wind. Schodowe wózki elektryczne są wręcz niezbędne dla osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Nierzadko więc, zakupu schodołazów dokonują także zarządcy budynków czy biura architektoniczne odpowiedzialne za praktyczne rozplanowanie przestrzeni. Polecamy każdy sposób finansowania schodołazów, zależne od możliwości i warunków osoby kupującej schodowe wózki elektryczne.

Dofinansowanie PCPR / MOPS Likwidacja barier architektonicznych

Schodołaz osobowy można także otrzymać w ramach organizowanych przez MOPS lub PCPR projektów, których celem jest likwidowanie barier architektonicznych. Wnioski składa się bezpośrednio w tych instytucjach, odpowiednich dla danego miejsca zamieszkania. Warto mieć na uwadze, że zakup schodołazu osobowego rzadko pokrywa się w całości z dofinansowania. Najczęściej jest to maksymalnie 95 % jego wartości
Przeczytaj całość

Fundacja

Osobowe wózki elektryczne kupuje się również dzięki charytatywnym zbiórkom oraz poprzez pomoc udzielaną przez fundacje. To często niezastąpione wsparcie osobom, które nie mogą sobie pozwolić na tego rodzaju wydatek, a bez schodołazu gąsienicowego lub schodołazu kroczącego nie są w stanie opuścić swojego miejsca zamieszkania.
Przeczytaj całość

Leasing / Kredyt

Finansowanie schodołazów osobowych za pomocą leasingu, to częsty sposób zakupu, głównie przez firmy budowlane lub biura projektowe. Wartość miesięcznej raty nie jest wysoka, a dodatkowo można go wliczyć w koszta, zmniejszając tym samym obciążenia podatkowe.
Przeczytaj całość

Środki własne

Jest to z pewnością najrzadszy sposób finansowania schodowych wózków osobowych. Osoby zainteresowane rzadko dysponują taką gotówką, chyba że posiadają własne oszczędności, aczkolwiek tego rodzaju transakcja na pewno jest bardzo wygodna i szybka.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu