wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Jaka jest cena krzesełek schodowych dla niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jaka jest cena krzesełek schodowych dla niepełnosprawnych?Krzesełka dla niepełnosprawnych to dziś bardzo częsty sposób likwidowania barier architektonicznych w budynkach prywatnych lub w miejscach użyteczności publicznej. Nie mogą konkurować z bardziej powszechnymi platformami schodowymi swą funkcjonalnością, ponieważ nie można za ich pomocą transportować wózka inwalidzkiego, jednak dużą zaletą wind schodowych jest ich niewielki rozmiar.


 

Dla kogo krzesełka schodowe?


Krzesełka schodowe znajdują swoje miejsce głównie w domach prywatnych lub w ośrodkach opieki zdrowotnej czy w domach dla seniorów. Wspomagają przemieszczanie się po schodach na wyższe kondygnacje budynków. Będą więc użytkowane przede wszystkim przez osoby starsze i takie, które mają ograniczone umiejętności ruchowe ze względu na przebyte urazy lub towarzyszące choroby.

 
 


Ceny krzesełek schodowych


Krzesełka schodowe charakteryzują się szerokim zakresem cenowym uzależnionym od rodzaju konstrukcji oraz zastosowania. Urządzenia przeznaczone na schody proste, a więc poruszające się po szynie prostej nie będą dużo tańsze, niż te montowana na szynie krzywoliniowej. Muszą one bowiem pokonać nawet kilka kondygnacji i obliczone są na szerszy zakres ruchu. Przed ich zakupem należy więc wykonać konieczne pomiary schodów, zaplanować drogę urządzenia, promień skrętu oraz miejsce parkowania siedziska. Sam montaż także będzie więc bardziej wymagający i czasochłonny. Cena tych modeli zaczyna się od 25000 zł brutto, podczas gdy krzesełka na tor prosty wewnętrzne można już nabyć od 8990 zł brutto.


 

Rodzaje krzesełek dla niepełnosprawnych


Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje krzesełek, a więc krzywoliniowe oraz prostoliniowe. Ich rodzaj będzie uzależniony od zastosowania. W przypadku montażu na schody proste korzysta się z urządzeń prostoliniowych, a schody kręte wymagają użycia krzesełek przeznaczanych na schody krzywoliniowe. Trzeba jeszcze wspomnieć, że krzesełka można zamontować również na zewnątrz, co będzie wymagało zastosowania bardziej wytrzymałych urządzeń, posiadających choćby zabezpieczenie elementów elektronicznych czy siedziska przed wilgocią i przemoczeniem. Konstrukcja metalowa zastępowana jest wówczas aluminium lub stalą ocynkowaną. Krzesełka schodowe wewnętrzne nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń.


 

Krzesełka schodowe zewnętrzne 

 

Wszystkie krzesełka zewnętrze, bez względu na rodzaj toru, po jakim będą się poruszać, są droższym rozwiązaniem z racji ich niestandardowych właściwości. Są one wyposażone w pokrowiec przykrywający siedzisko i chroniący przeciwko zmiennym warunkom atmosferycznym. To samo dotyczy elementów mechanicznych, elektrycznych czy silnika, które znajdują się w wagoniku jezdnym. Jest on zabudowany i dzięki temu zabezpieczony przed wilgocią, co sprawia, że będzie służył nieprzerwanie i bezusterkowo całe lata. Krzesełka prostoliniowe zewnętrzne to koszt min 15 tys. złotych. Ceny tych urządzeń będą także uzależnione od zakresu akcesoriów, które znajdują się w zestawie i poprawiają komfort transportu osób niepełnosprawnych po schodach.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu