wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Jaka jest cena platformy przychodowej?
Produkty:
Polecamy
Schodołaz gąsienicowy Vimec T-09 Roby

Schodołaz gąsienicowy VIMEC T-09 Robby

12 990,00 zł brutto12 027,78 zł netto

Jaka jest cena platformy przychodowej?Platformy przyschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie, mające na celu likwidowanie barier architektonicznych w domach czy w miejscach publicznych. Nie jest to jedyny sposób na ułatwienie codziennego funkcjonowania osób z deficytem ruchu, ale jeden z często stosowanych. Ceny platform nie należą jednak do niskich. Są to urządzenia, które rzadko montuje się w prywatnych domach, dlatego te niemałe koszty spadają zwykle głównie na instytucje, firmy czy przedsiębiorstwa. Warto mieć na uwadze, że w zależności od nabywcy, różna jest stawka VAT. Dla klientów indywidualnych wartość podatku VAT na zakup platformy wynosi 8%, a dla przedsiębiorstw i instytucji podatek VAT na zakup platformy to 23%.


 

Różna cena platform przyschodowych


Platforma schodowa nie należy do urządzeń uniwersalnych, dla których istnieje jedna obowiązująca cena katalogowa. Będzie się ona różnić ze względu na szereg funkcjonalności platformy, jej właściwości oraz rozmiarów. Podane przez producentów wartości są więc wyłącznie orientacyjne, a w celu ustalenia konkretnej oferty, warto zgłosić się bezpośrednio do autoryzowanego sklepu. Platformy schodowe produkowane są pod indywidualne zamówienia klienta, dlatego konieczne jest dostarczenie wszelkich niezbędnych informacji. Te najważniejsze, to miejsce użytkowania platformy, wraz z wymiarami pomieszczenia, a także rodzaj konstrukcji schodów.


 

Ceny platform prostoliniowych


W przypadku platform przyschodowych przeznaczonych na schody proste, ceny będą się wahać w okolicach 25 tys. zł brutto. Wciąż jest to uzależnione od wszelkich dodatkowych funkcjonalności, rozmiaru platformy lub specjalnych wymagań montażowych, jednak z założenia potrzebują one mniejszego zaangażowania podczas ich użytkowania, gdyż nie mają do pokonania zakrętów.
winda przyschodowa Delta
Winda przyschodowa Delta

 
Platforma schodowa OMEGA

Ceny platform krzywoliniowych


Platformy schodowe na schody kręte są droższe i zaczynają się od 30 tys. brutto. Jest to zrozumiałe, ponieważ ich konstrukcja staje się bardziej wymagająca. Tu bierze się pod uwagę choćby długość biegu schodowego, ilość koniecznych do pokonania zakrętów czy wszelkie dodatkowe funkcjonalności.
Winda przyschodowa OMEGA 

Metody dofinansowania platform schodowych


Programy mające na celu likwidowanie barier architektonicznych pomagają w przekształcenia naszego otoczenia, aby stało się bardziej dostępne także dla osób niepełnosprawnych, z deficytem ruchu czy seniorów. Dofinansowanie z PFRON może wynosić nawet do 95% wartości danego urządzenia czy sprzętu rehabilitacyjnego, dlatego warto zgłosić się do właściwiej miejscu zamieszkania instytucji PCPR lub MOPS, aby złożyć wniosek. O tę pomoc mogą się ubiegać wyłącznie klienci prywatni. Istnieją także programy unijne skierowane tylko dla klientów zinstytucjonalizowanych, firmowych, jak choćby kompleksowy „Program Dostępność Plus”. Za jego pośrednictwem dostosowuje się przestrzeń publiczną, środki transportu czy budynki architektoniczne do potrzeb osób z deficytami ruchu, a więc na wózkach inwalidzkich, mających trudności z poruszaniem się o własnych siłach.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu