wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Jakie są wymiary platformy, windy przyschodowej?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Jakie są wymiary platformy, windy przyschodowej?Platforma schodowa to bardzo efektywne urządzenie, które skutecznie niweluje bariery architektoniczne, przed jakimi stają osoby niepełnosprawne. Dziś wiele się robi w celu usprawniania funkcjonowania tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Wykorzystuje się w tym celu najróżniejsze urządzenia, jak schodołazy osobowe, windy dla niepełnosprawnych, a także platformy przyschodowe. Ich zastosowanie będzie zależeć od wielu czynników, czyli dostępności, możliwości instalacji czy od względów ekonomicznych.


 

Czym jest platforma przyschodowa?


Winda przyschodowa to nieskomplikowane urządzenie, które montuje się na szynie prostej bądź krętej, w zależności od rodzaju schodów. Szyna ta może również służyć jako poręcz. Winda wyposażona jest w specjalną platformą, na którą najeżdża wózek inwalidzki. Jest ona automatycznie rozkładana w momencie użytkowana i składana, jeśli urządzenie znajduje się w stanie spoczynku. To bardzo ważna jej zaleta, ponieważ nie będzie zajmować wiele miejsca. Szerokość platformy to zaledwie 30-40 cm po złożeniu, dlatego nie ogranicza swobodnego poruszania się innych użytkowników schodów. Platformy przyschodowe napędzane są za pomocą energii elektrycznej, a ich ładowanie może się odbywać w sposób ciągły. Jest to zatem bardzo ekonomiczna eksploatacja, a zarazem niewymagająca i bezusterkowa.

 

Wymiary windy przyschodowej 


Platformy przyschodowe wykonuje się na indywidualne zamówienie klientów. Ich wymiary będą więc uzależnione do potrzeby konkretnego miejsca, a także jego możliwości. Zakłada się, że minimalna szerokość schodów powinna wynosi 1,1 m, a w przypadku schodów o konstrukcji krętej, promień skrętu na spoczniku to 1,2 metry. Nowoczesne platformy przyschodowe są tak projektowane, aby były jak najwęższe i mogły mieć zastosowanie w ciasnych, ograniczonych przestrzeniach, jednocześnie nie tracąc na swej efektywności. Tor krzywoliniowy może mieć długość 25 metrów i więcej. Same wymiary platformy miewają następujące wartości: 700x750 mm; 750x800 mm; 750x850 mm; 800x900 mm; 800x1000 mm; 900x1000 mm lub wymiar niestandardowy (opcja).
Minimalna szerokość w biegu schodów
Minimalna szerokość w biegu schodów

 
Promień skrętu platformy na spoczniku Szerokość złożonej platformy
Promień skrętu platformy na spoczniku Szerokość złożonej platformy
 

Zalety platform schodowych


Wszystkie platformy produkowane są zgodnie z wymogami, mi.n z Dyrektywą Europejską 2006/42/WE – znak CE. Podlegają także dozorowi technicznemu, dlatego cechują się wysokim bezpieczeństwem. Konieczne jest także ich serwisowanie i cykliczne przeglądy oraz konserwacje sprzętu. Gwarancja serwisowa na urządzenia obejmuje okres 36 miesięcy, aczkolwiek istnieje możliwość jej przedłużenia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu