wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Montaż windy, platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Montaż windy, platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych?Jak wygląda montaż windy, platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych?


Istnieje wiele sposobów likwidowania barier architektonicznych. Osoby niepełnosprawne czekają na rozwiązania, które pomogą im swobodnie i bezproblemowo przemierzać schody zarówno w ich własnych domach, jak i w budynkach publicznych. Ekonomiczną i łatwą w montażu opcją poprawy ich sytuacji są platformy przyschodowe.

 
  Montaż do ściany  Montaż na słupkach samonośnych 
Szerokość zamontowanej szyny 12cm 18cm
Szerokość złożonego urządzenia 30cm 36cm


 

Jak odbywa się ich instalacja?


Etap planowania. Pierwszym krokiem jest planowanie zagospodarowania przestrzeni, w której ma się znaleźć winda przyschodowa dla osób niepełnosprawnych. Zanim urządzenie zostanie zakupione, należy sprawdzić czy swoimi wymiarami zmieści się w danym pomieszczeniu, jak choćby klatka schodowa. Profesjonalna ekipa monterów przybywa na miejsce i dokonuje wszelkich niezbędnych pomiarów. Bierze się wówczas pod uwagę m.in. szerokość schodów, które muszą liczyć min. 1,1 m, a także miejsce przed schodami, będące parkingiem dla platformy. Powinno wynosić min. 1,3 m, aby urządzenie mogło swobodnie się rozłożyć i stanowić punkt początkowy, a więc parking dla wózka inwalidzkiego. W przypadku platform przyschodowych na schody kręte, sprawdza się także promień skrętu, mający liczyć 1,2 metra. Warto zwrócić uwagę, że te wartości są istotne dla platformy, która jest w użytku, natomiast po jej spoczynku nie będzie zajmować aż tak dużej przestrzeni, ponieważ wówczas liczy tylko 30-40 cm i przylega ściśle do poręczy schodów.


 

Sposób montażu windy przyschodowej 


Dzięki uproszczonemu sposobowi montażu, platforma przyschodowa nie jest rozwiązaniem drogim, zajmującym zbyt dużą ilość miejsca oraz skomplikowanym w swej konstrukcji, a nade wszystko ingerującym w plan architektoniczny budynku. Najczęściej stosowane opcje instalacji to montaż do ściany na specjalnej szynie, która zajmuje zaledwie 12 cm i może służyć także jako poręcz. Stosuje się ją tylko w sytuacji, gdy ściana jest wystarczająco mocna. Często wykorzystuje się także słupki samonośne, które są wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar pracującego urządzenia. Czasem bywają jedynym rozwiązaniem, kiedy mamy do czynienia ze schodami pozbawionymi ścian, np. na schodach zewnętrznych. Słupki przytwierdza się wówczas bezpośrednio do stopni.
 
Montaż platformy do ściany Montaż na słupkach Montaż platformy do ściany i na słupkach
Montaż do ściany Montaż na słupkach Montaż do ściany i na słupkach

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu