wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rodzaje elektrycznych wózków dla niepełnosprawnych
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Rodzaje elektrycznych wózków dla niepełnosprawnychWózki elektryczne obecnie wypierają tradycyjne wózki inwalidzkie. Ich główną cechą jest wysoka jakość użytkowania. Komfortu działania nie da się wręcz porównać do wózków napędzanych ręcznie, dlatego coraz częściej zyskują sympatyków, nie tylko wśród dorosłych niepełnosprawnych, ale także dzieci. Na tego rodzaju wspomaganie chodzenia decydują się również seniorzy, którzy z upływem lat mają nie lada trudności z poruszaniem się nawet we własnym domu. Jakie wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym dostępne są więc na rynku i które warto polecić?
 
 
elektryczne wózki inwalidzkie dla dorosłych

Elektryczne wózki inwalidzkie dla dorosłychOsoby niepełnosprawne coraz chętniej przesiadają się na wózki elektryczne, ponieważ wreszcie istnieje taka możliwość. Dofinansowanie z instytucji państwowych sprawia, że można sobie na nie pozwolić i cieszyć się komfortem cichej jazdy w każdym terenie. Cechują się wygodą ze względu na regulowane podnóżki, podłokietniki i siedzisko z możliwością dostosowania do postawy pleców.

Charakteryzują się także wyjątkowo mocnymi i elastycznymi silnikami, ponieważ są to pojazdy, na których trzeba nieustannie polegać. Poprzez zamówienie szeregu opcji dodatkowych, można dopasować wózek do indywidualnych potrzeb użytkownika czyniąc go nie tylko pojazdem, ale również urządzeniem terapeutycznym.
 
 

Elektryczne wózki inwalidzkie dla dzieciO ile użytkowanie tradycyjnych wózków inwalidzkich przez dorosłych jest dość problematyczne ze względu na konieczność użycia siły własnych rąk, o tyle wśród dzieci wydaje się to być wręcz niemożliwe. Stąd właśnie na rynku dostępne są niedrogie wózki elektryczne dla dzieci. Przede wszystkim są bezpieczne, ponieważ amortyzowane koła przeciwwywrotne stabilnie utrzymują pojazd na powierzchni. Obsługiwane za pomocą jednego joysticka, dają się łatwo prowadzić.

Wózki dziecięce dostosowują się do potrzeb dzieci, bez względu na ich ograniczenia. Są więc wyposażone choćby w zagłówki mające za zadanie utrzymać kręgosłup szyjny w odpowiedniej pozycji i zapobiegać nagłym odchyleniom głowy. Co ważne, w przypadku dzieci chorujących np. na porażenie mózgowe, mających problem ze spastyką mięśni, wózki zostały wyposażone w szereg elementów zabezpieczających je przed wysunięciem z wózka. W pierwszej kolejności będą to pasy, ale także specjalnie wyprofilowane siedzisko. Tapicerka została zaś wykonana z trwałych materiałów, dzięki czemu pojazd będzie służył przez długie lata, nie wytrze się, ani nie zniszczy. Jest to więc wydatek, który odwdzięcza się swoją funkcjonalnością i gwarantuje komfort użytkowania.
Wózek elektryczny dla dziecka
 
 
wózek elektryczny dla niepełnosprawnych pokojowy

Wózki elektryczne pokojoweWózki elektryczne dzielone są także na pokojowe oraz terenowe. Te pierwsze nie muszą być wyposażone w tak wytrzymałe i dostosowane do każdej powierzchni koła. Wózki pokojowe charakteryzują się odpowiednią zwrotnością i rozmiarem, ponieważ często będą pracować w niewielkich pomieszczeniach, a manewrowanie pojazdem staję się wówczas cechą nadrzędną.

Istotny jest tu także komfort, a zatem liczy się jakość wykonania tapicerki i szerokie możliwości sterowania siedziskiem, regulowania podnóżkami i podłokietnikami, ponieważ osoba niepełnosprawna będzie w nich spędzać znaczną ilość czasu.
 
 

Wózki elektryczne pokojowe-terenoweTerenowe wózki elektryczne stały się wyzwaniem dla konstruktorów i projektantów, ponieważ muszą być zarówno bardzo wygodne dla użytkownika, wytrzymałe, jak i bezpieczne. Ich cechą szczególną jest zatem stabilna styczność z podłożem, mimo nierzadko bardzo wymagającej nawierzchni, np. zabłoconej, piaszczystej czy naszpikowanej dołkami bądź dziurami.

Terenowe wózki elektryczne są przystosowane do wszelkich nierówności drogi, ale projektowane są także do użytkowania równocześnie w pomieszczeniach domowych.

Odznaczają się więc tymi samymi cechami co wózki pokojowe, aczkolwiek łączą w sobie wiele więcej. Posiadają napęd na tylnie koła, co czyni je bardziej funkcjonalnymi. Z łatwością pokonują progi i bezszelestnie przemieszczają się pomiędzy pokojami, a także ułatwiają przenoszenie osoby niepełnosprawnej z wózka na łóżko, do samochodu itp.
wózek terenowo pokojowy elektryczny
 
 

Elektryczne wózki inwalidzkie składaneWarto zwrócić uwagę na wózki elektryczne przeznaczone zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, które dodatkowo mają możliwość łatwego składania. Dzięki tej funkcji osoba niepełnosprawna bez problemu umieści swój pojazd w bagażniku auta.

Niekoniecznie są to wózki małych rozmiarów, ale przede wszystkim odznaczają się lekką konstrukcją. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne gwarantują niemal natychmiastowe złożenie i rozłożenie wózka bez wcześniejszego przeszkolenia. Jest to istotne w przypadku obsługi wózka przez osoby postronne, które wcześniej nie miały kontaktu z takimi urządzeniami.
składany wózek elektryczny inwalidzki
 
 

Przystawka elektryczna do wózka tradycyjnego-ręcznegoOsoby niepełnosprawne, które z jakichś przyczyn nie mogą sobie pozwolić na zakup nowoczesnego wózka elektrycznego napędzanego elektrycznie, nie są pozbawione możliwości komfortowego korzystania z rozwiązań współczesnych projektantów. Ciekawą opcją może być bowiem przystawka elektryczna do wózka tradycyjnego obsługiwanego ręcznie. Jak to działa? Przystawka jest lekka, a jej dołączenie do wózka zajmuje zaledwie chwilę.

Jest to bardzo komfortowa opcja dla osób niepełnosprawnych, które chcą pozostać aktywne i chętnie korzystają ze świeżego powietrza. Mogą samodzielnie dopiąć przystawkę, która bez problemu zmieści się w każdym bagażniku. Nie muszą przy tym korzystać z niczyjej pomocy, pozostają niezależnymi od osób postronnych.

Samo urządzenie ma masę 11 kilogramów i posiada odpinany akumulator, który dla bezpieczeństwa i przeciw kradzieży zabezpieczony jest kluczykiem. Odległość, jaką można w ten sposób pokonać to 40 km, a maksymalna prędkość równa jest 24 km/h. Przystawka posiada 4 biegi, w tym jeden służący do cofania, oświetlenie Led i wytrzymałe koło. Sprzedawana jest w kilku wersjach, w zależności od oczekiwanych parametrów technicznych. Stanowi więc ciekawą opcję dla tych, którzy muszą korzystać z tradycyjnego wózka inwalidzkiego.
przystawki elektryczne do wózka inwalidzkiego
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu