wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Rodzaje krzesełek przyschodowych dla niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Rodzaje krzesełek przyschodowych dla niepełnosprawnych?Krzesełka przyschodowe stanowią jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań likwidowania barier architektonicznych w środowisku domowym. Kupowane zarówno przez osoby niepełnosprawne, jak i seniorów, którzy mają kłopoty w przemieszczaniu się po schodach na wyższe kondygnacje. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wind przyschodowych.

 

Krzesełka prostoliniowe


Wybór wind schodowych uzależniony jest od konstrukcji schodów, na jakich mają zostać zamontowane. W przypadku schodów prostych, montuje się krzesełka przeznaczone na tor prosty. Ruszają się one wówczas ma szynie prostej, jaka znajduje się tuż przy ścianie. Są one nie tylko szybsze i łatwiejsze w instalacji, ale także tańsze.
krzesełko prostoliniowe

Krzesełka krzywoliniowe


W wielu domach lub budynkach użyteczności publicznej schody mają bardziej zaawansowaną konstrukcję. Mogą być to schody zabiegowe, czyli tzw. kręte. Wówczas krzesełka muszą być do nich specjalnie dostosowane, dlatego montaż odbywa się na szynie krzywoliniowej. Krzesełka przeznaczone na schody kręte wymagają bardziej czasochłonnej instalacji i z racji zaawansowanej konstrukcji, są droższe.
krzesełko krzywoliniowe

 

Charakterystyka krzesełek schodowych zewnętrznych


Krzesełka przyschodowe mogą być montowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. W przypadku modelu przeznaczonego do ogrodów, tarasów czy garażów lub schodów frontowych, będzie ono specjalnie chronione przed wilgocią. Siedzisko oraz wagonik zakrywa się pokrowcem zabezpieczającym przed deszczem czy wilgocią. Elementy konstrukcyjne siedziska wykonane są zaś z aluminiom lub stali ocynkowanej. Specjalnej jakości plastik nie będzie się odkształcał czy pękał w momencie działania wysokiej temperatury i promieni słonecznych. Wersja krzesełek zewnętrznych jest nieco droższa, z racji na szersze wyposażenie i trwalszą jakość elementów, co pozwala na ich długoletnie stosowanie.


 

Charakterystyka krzesełek schodowych


Krzesełka schodowe wyposażone są w szereg udogodnień, które pomagają osobom niepełnosprawnym lub seniorom w ich użytkowaniu. Są w pełni zautomatyzowane, posiadają autodiagnostyczny panel sterowania, który pozwala szybko zidentyfikować ewentualną usterkę i ją rozwiązać. Ponadto są to sprzęty bezpieczne, o czym świadczy choćby automatyczny hamulec zatrzymujący wagonik na końcu szyny. Dodatkowe czujniki potrafią zaś zareagować zastopowaniem krzesełka w sytuacji, gdy napotkają na przeszkodę. Warto podkreślić, że windy przyschodowe są komfortowe i niezwykle wygodne w użytkowaniu. Posiadają pas bezpieczeństwa, a także podnóżek dający przyjemny odpoczynek, podczas podróżowania po schodach. Urządzenie porusza się bardzo płynnie i cicho. Dotyczy to szczególnie startu i zatrzymania, jakie pozbawione są szarpnięć. Winda schodowa uruchamiana jest joystickiem zamontowanym na podłokietniku lub za pomocą pilota zdalnego sterowania, które pozwala przywołać urządzenie nawet wtedy, gdy znajduje się poza zasięgiem użytkownika.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu