wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Rodzaje platform przyschodowych dla osób niepełnosprawnych
Produkty:

Rodzaje platform przyschodowych dla osób niepełnosprawnych



Poza wszelkimi sposobami transportowania osób niepełnosprawnych po schodach, na rynku dostępne są także platformy przyschodowe. Można je instalować zarówno wewnętrz budynków, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku będą one dodatkowo chronione na wypadek wymagających warunków atmosferycznych, a elektronika zostanie zabezpieczona przed zawilgoceniem. Wyróżnia się platformy schodowe prostoliniowe, przeznaczone do instalacji na schodach prostych oraz krzywoliniowe – znajdujące zastosowanie na schodach krętych. Platformy mogą być użytkowane zarówno przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ale także przez seniorów czy chorych mających inne dysfunkcje ruchowe. Przed ich nabyciem należy uwzględnić zakres ich późniejszej funkcjonalności, aby dopasować udźwig urządzenia oraz jego podstawowe cechy gwarantujące łatwość użytkowania.
 


 

Platformy: Prostoliniowe i krzywoliniowe


Nie ma uniwersalnych platform, które można dopasować do każdych schodów i zamontować bez wiedzy dotyczącej konkretnych parametrów klatki schodowej. Przed montażem konieczne jest więc przeprowadzenie wizji lokalnej bądź szczegółowego wywiadu, a często także dostarczenie dokumentacji fotograficznej pomieszczenia, aby dostosować określoną platformę do potrzeb miejsca docelowego. Głównym wyznacznikiem konkretnego modelu będzie informacja na temat konstrukcji schodów. Jeśli będą proste, to instalacja odbywa się na szynie prostej montowanej do poręczy. Schody zabiegowe wymagają oceny ilości zakrętów, zakresu ich zakrzywienia, długości biegu schodowego itp. Od tego będzie także uzależniona cena urządzenia. Chcąc przekonać się czy możliwe jest zamontowanie platformy przyschodowej w konkretnym budynku, warto skontaktować się z profesjonalnym wykonawcą Prolifter, który po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych analiz i pomiarów, oceni zdolność przystosowawczą konkretnego miejsca. Warto mieć na uwadze, że nawet po montażu urządzenia konieczne jest przekazanie odpowiedniej dokumentacji technicznej do Urzędu Dozoru Technicznego, który rozpocznie badania dopuszczalności platformy do użytku.
 
platforma prostoliniowa delta altech platforma krzywoliniowa OMEGA Altech
Platforma prostoliniowa DELTA Platforma krzywoliniowa OMEGA


 

Windy przyschodowe: Wewnętrzne i zewnętrzne


Platformy wewnętrze, montowane najczęściej na klatkach schodowych w starym budownictwie, gdzie niemożliwe jest zainstalowanie standardowej windy, będą wymagały dokonania odpowiednich obliczeń przestrzennych. Platforma musi mieć wystarczającą ilość miejsca przed schodami, aby mogła swobodnie zaparkować. To właśnie tutaj urządzenie się automatycznie rozłoży, a osoba niepełnosprawna będzie mogła zająć właściwie miejsce z wózkiem inwalidzkim. Obszar przed schodami musi więc liczyć minimum 1300 mm (1,3m). Istotna jest tu też szerokość klatki schodowej, jaka nie powinna mieć mniej, aniżeli 1m. W przeciwnym wypadku platforma nie będzie mogła zostać zainstalowana. Dużo łatwiej jest zatem o montaż platformy na zewnątrz budynków, ponieważ stare budownictwo często nie uwzględniało konieczności doposażania klatek schodowych o dodatkowe urządzenia, jak właśnie rehabilitacyjne i wspomagające.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu