wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Wymiary, wymagania, warunki techniczne dla wind, platform pionowych dla osób niepełnosprawnych.
Produkty:
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 120kg

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 120

4 990,00 zł brutto4 056,91 zł netto

Wymiary, wymagania, warunki techniczne dla wind, platform pionowych dla osób niepełnosprawnych.



Platformy pionowe dla niepełnosprawnych to wygodne i stosunkowo powszechne rozwiązanie w budynkach wielorodzinnych, ale także w wielu miejscach użyteczności publicznej, jak muzea, urzędy, dworce, stacje metra itp. Każdego roku ich liczba znacznie się zwiększa, ponieważ nie są to urządzenia wymagające jakichś specjalnych warunków technicznych.


>>> Tu kupisz platformę pionową jura 14.10

 

Powszechność wind dla niepełnosprawnych


W pierwszej kolejności warto podkreślić, że sama instalacja windy pionowej zajmuje zaledwie kilka godzin. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jej konstrukcja składa się z gotowych modułów, jakie montuje się już na miejscu. Na rynku dostępne są windy pionowe, które poruszają się na wysokości od 83 cm do 3 metrów. Ich wybór będzie oczywiście uzależniony od miejsca, w jakim mają zostać zamontowane.

 

Podłoże pod platformę pionową 


Wbrew przypuszczeniom, windy pionowe nie mają szczególnych wymagań instalacyjnych. Potrzeba zaledwie 2-3 metry kwadratowe wolnej przestrzeni, aby móc w tym miejscu zainstalować urządzenie. Należy je dodatkowo utwardzić wykonując fundament z płyty betonowej.
płyta fundamentowa platforma jura 14.10
wymiary techniczne płyty fundamentowej jura 14.10

 

Parametry windy


Windy dla niepełnosprawnych mogą mieć różną konstrukcję, jak np. windy przelotowe, do których można się dostać z wielu stron. Będą one jednak droższe niż standardowe, w których mamy tylko jedno wejście zabezpieczone np. barierkami ochronnymi czy ścianami z szyby. Standardowe wymiary windy w wersji przelotowej to 1410 x 910 mm, natomiast model kątowy to 1410 x 1110 mm. Udźwig windy jest zależny od typu konkretnego urządzenia oraz jego zastosowania, jednak w wypadku bardzo znanej windy JURA jest to 385 kg. Taka winda jest więc przeznaczona dla nawet 3 osób wraz z wózkiem inwalidzkim. Windy zwykle zajmują minimalną przestrzeń, dlatego są tak chętnie wybierane przez osoby niepełnosprawne i zarządców budynków.

wersje windy jura 14.10

 


Różnorodność wind inwalidzkich


Zwykle windy dla niepełnosprawnych nie są zabudowane, aczkolwiek istnieje też taka możliwość na życzenie klientów. Ze wzgląd na to, że mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, to posiadają specjalną obudowę instalacji elektrycznej. Dla ochrony przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych konstruowane są ponadto z elementów nierdzewnych, dlatego mogą efektywnie spełnić swoją rolę przez długie lata. Jedną z opcji wyboru jest także kolor urządzenia, jeśli ma się ono wkomponować w otoczenie i nie odbiegać swoją estetyką.

 
dozór UDT windy dla niepełnosprawnych

Montaż wind dla niepełnosprawnych


Instalacja odbywa się w ciągu jednego dnia i nie wymaga kompletowania dokumentów związanych z planowaniem przestrzeni. Jedynym wymogiem będzie zatwierdzenie przez Urząd Dozoru Technicznego, który dopuści windę do użytku. Urządzenie nie musi posiadać szybu windowego, aby mogło efektywnie pracować, choć czasem instaluje się je w szybie samonośnym.
 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu